X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stefan Szczepłek: moje marzenia spełniły się w 98 procentach

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 17:36
- "Szkoła falenicka" to książka osobista, ale też mówiąca coś o życiu na przedmieściu wielkiego miasta głównie w czasach PRL, kiedy świat wbrew pozorom był piękny, zwłaszcza jak się miało kilkanaście lat i całe życie przed sobą. To jest też książka o tym, jak spełniają się marzenia. W moim przypadku one się spełniły tak w 98 procentach - mówił w Dwójce autor.
Audio
  • Falenicka szkoła życia. Spotkanie ze Stefanem Szczepłkiem (Wolna sobota/Dwójka)
Stefan Szczepłek
Stefan SzczepłekFoto: PAP/Jakub Kamińśki

bluszcz szczepłek 1200.jpg
Przemysław Bluszcz czyta "Szkołę falenicką"

Stefan Szczepłek 29 marca odbierze nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej za książkę "Szkoła falenicka". - To mi każe zastanowić się nad stanem literatury polskiej. Jestem trochę zaniepokojony, bo ja tę książeczkę napisałem tak naprawdę dla siebie i, powiedzmy sobie, moich rówieśników - stwierdził żartobliwie znany dziennikarz sportowy.

Jaką szkołę dla Stefana Szczepłka polecał jego rodzicom Kazimierz Winkler, autor tekstów wielu przebojów z lat 50. Co najchętniej gwiżdże gość Dwójki? Grób jakiego wybitnego kompozytora odwiedził w Wiedniu podczas niedawnego meczu piłkarskiego Austria-Polska? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Wolna sobota

Prowadził: Jerzy Kisielewski

Gość: Stefan Szczepłek (dziennikarz sportowy, autor książki "Szkoła falenicka")

Data emisji: 23.03.2019

Godzina emisji: 16.00

pg/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Sport zorganizowany przestał być przestrzenią suwerenną"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 20:51
- Wraz z dynamicznym rozwojem telewizji w latach 90. sport na tym najwyższym poziomie poddał się logice kapitalizmu w tak wielu wymiarach, że coraz większa część suwerenności, którą kiedyś się cieszył, choćby pod iluzją sportu amatorskiego, schodzi na dalszy plan - mówił w Dwójce Krzysztof Wolański, współautor książki "Sport nie istnieje. Igrzyska w społeczeństwie spektaklu".
rozwiń zwiń