X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Arena szczurów". Najmroczniejszy Marek Krajewski

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 15:29
O znudzeniu przedwojennym Wrocławiem, ostatnim kryminale z komisarzem Popielskim i mgłach Darłowa opowiadał w Dwójce Marek Krajewski.
Audio
  • Z Markiem Krajewskim o jego najnowszej książce "Arena szczurów" rozmawia Grzegorz Chojnowski (Wybieram Dwójkę)
Komisarz Popielski, główny bohater Areny szczurów, prowadząc tajne śledztwo, poznaje, czym jest piekło  labirynt bez wyjścia i bezmiar cierpienia. Nie wie jednak, że będzie ono jego domem
Komisarz Popielski, główny bohater "Areny szczurów", prowadząc tajne śledztwo, poznaje, czym jest piekło – labirynt bez wyjścia i bezmiar cierpienia. Nie wie jednak, że będzie ono jego domem…Foto: Pixabay/domena publiczna

- W życiu każdego pisarza następuje moment rozstajnych dróg, kiedy trzeba twórczość poddać liftingowi – mówił Marek Krajewski, komentując kolejny w jego pisaniu moment zmiany. "Arena szczurów" będzie ostatnią książką z lwowskim komisarzem Popielskim - po ucieczce z Wrocławia ukrywa się on w małym nadmorskim mieście rządzonym przez czerwonoarmistów i agentów UB.

Komisarz zostaje tu poddany - jak opowiadał pisarz - okrutnej, straszliwiej i długotrwałej próbie. Jakie inne mroczne wątki kryje "Arena"? Dlaczego przedwojenny Wrocław zaczął nudzić Marka Krajewskiego i - co jest niepokojącego w samym (skądinąd pięknym) Darłowie?

***
Przygotował: Grzegorz Chojnowski
Gość: Marek Krajewski (pisarz)
Data emisji: 27.10.2015
Godzina emisji: 16.00

Materiał wyemitowano w audycji "Wybieram Dwójkę".

jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak Lem próbował wysłać Philipa K. Dicka na Sybir

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 18:00
- Paranoiczna wyobraźnia pozwoliła Dickowi uwierzyć, że polski pisarz nie istnieje. Lem miał być oddziałem KGB próbującym uprowadzić Amerykanina - opowiadał Lech Jęczmyk.
rozwiń zwiń