X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojtek Moskwa: "Kraina" to wymarzony projekt dla takiego fotografa jak ja

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 17:56
- To nie do końca jest tak, że sam sobie wybrałem ten temat. Trochę zostałem na niego skierowany - mówił w Dwójce fotograł Wojtek Moskwa, którego wystawę "Kraina" można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej BWA Olsztyn.
Audio
  • Fotograf Wojtek Moskwa o projekcie "Kraina" poświęconym Ełckiej Kolei Wąskotorowej (wybieram Dwójkę)
Fragment zdjęcia z cyklu Kraina
Fragment zdjęcia z cyklu "Kraina"Foto: Wojtek Moskwa

Wojtek Moskwa w studiu Dwójki Wojtek Moskwa w studiu Dwójki

"Kraina" to efekt półrocznej wędrówki (listopad 2015/maj 2016) po wschodnich rubieżach Mazur. Wojtek Moskwa udał się śladami sieci torów Ełckiej Kolei Wąskotorowej, obecnie wykorzystywanych jedynie na dwunastokilometrowym odcinku łączącym Ełk z Sypitkami.

- Pewnego razu zadzwonił do mnie Michał Olszewski, dziennikarz i pisarz z Krakowa, ale pochodzący z Ełku. Pomyślałem, że pewnie ma dla mnie coś ciekawego. Gdy okazało się, że chodzi o kolejkę wąskotorową byłem trochę zawiedziony. Z biegiem czasu ten projekt zaczął mi się jednak naprawdę podobać, okazał się wręcz wymarzony dla takiego fotografa jak ja - tłumaczył gość Dwójki.

henryk poddębski 1200.jpg
Wnuk Henryka Poddębskiego: na tych zdjęciach jest ruch

Jak podkreślał, fotografując na potrzeby wystawy "Kraina" miał dużą swobodę. - Robiłem to, co zawsze, odkąd mam średnioformatowy aparat. Owszem, miałem wyznaczone to, że mam fotografować gdzieś w okolicach torów tej kolejki, to był temat przewodni, ale to wszystko. Nie miałem żadnych ograniczeń i to było dla mnie piękne - podsumował Wojtek Moskwa.

Ile kilometrów pokonał chodząc torów Ełckiej Kolei Wąskotorowej? Dlaczego na zdjęciach, które są prezentowane na wystawie "Kraina" nie ma ludzi? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadzi: Jakub Kukla

Gość: Wojtek Moskwa (fotograf)

Data emisji: 4.04.2018

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Portret Polaków. "Jesteśmy odważni, mimo że nie lubimy zdjęć"

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 10:00
- Większość osób podczas tych sesji to ludzie, którzy po raz pierwszy stają przed obiektywem fotografa w innym celu, niż zdjęcie do dokumentów - mówił w Dwójce Wojciech Grzędziński, fotoreporter, który realizuje projekt "Twarze Polaków-portret społeczeństwa".
rozwiń zwiń