Polskie Radio
Section05
Ełk

Ełk. Największe miasto Mazur przepełnione historią

Ełcka Kolej Wąskotorowa, XVII-wieczne monety, wieża ciśnień, zabytkowe kamienice i jedno z najgłębszych jezior w Polsce. To właśnie największe atrakcje Ełku, którego historia związana jest zarówno z Polską, jak i z Zakonem Krzyżackim. "Jedyne takie miejsce" zaprasza w wyjątkową podróż na Mazury.
Zobacz więcej na temat:  turystyka Patryk Bedliński Ełk Jakub Knyżewski Zakon Krzyżacki Ełcka Kolej Wąskotorowa Jezioro Ełckie Mazury Łukasz Zyskowski Muzeum Historyczne w Ełku Rafał Żytyniec Magda Szumska Dariusz Jurczak Antoni Szubzda Jarosław Wasilewski

12-latek przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Na miejscu pracuje policja i prokuratura

W gminie Kalinowo koło Ełku (warmińsko-mazurskie), 12-letni chłopiec kierował ciągnikiem. Gdy wyjechał traktorem z pastwiska maszyna przewróciła się i przygniotła 12-latka. Policja, pod nadzorem prokuratora, wyjaśnia okoliczności wypadku - podała w poniedziałek nadkom. Agata Jonik z ełckiej policji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA warmińsko-mazurskie regiony Ełk wypadek służby ratunkowe policja prokuratura

W połowie sierpnia kierowcy pojadą kolejnym odcinkiem Via Baltica

Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedział, że w połowie sierpnia udostępni do ruchu ostatni z trzech fragmentów Via Baltica w woj. warmińsko-mazurskim. To odcinek od węzła Ełk Południe do miejscowości Wysokie (węzeł Kalinowo) o długości około 23 km. Oddanie do ruchu uzależnione jest od zakończenia prac poprawkowych.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców drogi GDDKiA Olsztyn transport kierowca Ełk inwestycje budowa autostrady