X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Portret Polaków. "Jesteśmy odważni, mimo że nie lubimy zdjęć"

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 10:00
- Większość osób podczas tych sesji to ludzie, którzy po raz pierwszy stają przed obiektywem fotografa w innym celu, niż zdjęcie do dokumentów - mówił w Dwójce Wojciech Grzędziński, fotoreporter, który realizuje projekt "Twarze Polaków-portret społeczeństwa".
Audio
  • Wojciech Grzędziński o projekcie "Twarze Polaków-portret społeczeństwa" (Poranek Dwójki)

OVER-book-by-KacperKowalski_1200.jpg
"Z góry widać wielką ludzką pychę"

Gość "Poranka Dwójki" przemierza Polskę i zaprasza jej mieszkańców na sesje fotograficzne, których efekty złożą się na portret zbiorowy polskiego społeczeństwa. - Jestem po siedmiu wyjazdach z planowanych ponad sześćdziesięciu. Planowałem zrobić 1000 portretów, ale widzę, że będzie więcej, bo zainteresowanie jest duże - opowiadał w Dwójce Wojciech Grzędziński.

Choć to dopiero początek projektu, to dostarczył on już pierwszych wniosków. Fotograf zwrócił uwagę na różnicę, między osobami, które przychodzą do niego w dużych miastach i w mniejszych miejscowościach. - W większych ośrodkach odwiedzają mnie ludzie, którzy są zainteresowani fotografią i mieszczą się w grupie wiekowej 20-40 lat. W mniejszych miasteczkach przychodzą wszyscy, bo to jest coś nowego, z czym się do tej pory nie spotkali.

Wojciech Grzędziński dodał, że Polacy są mniej szarzy niż kiedyś i coraz bardziej świadomie wyrażają się poprzez strój. - Dla wielu uczestników tej sesji, to wyjście ze strefy komfortu, bo nigdy nie mieli portretu u fotografa poza główką do dowodu.

rydet1200.jpg
Polska wieś w obiektywie Zofii Rydet

Fotograf opowiadał w audycji o przebiegu sesji i pytaniu, jakie zadaje każdemu z jej uczestników. Wojciech Grzędziński porównał też swój projekt ze słynnymi fotografiami Zofii Rydet, która pod koniec lat 70. zaczęła portretować Polaków we wnętrzach ich domów.

***

Rozmawiał: Tomasz Obertyn

Gość: Wojciech Grzędziński (fotograf)

Data emisji: 23.02.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szlaga. 10 lat z życia Polski uwiecznionych "mydełkiem"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 10:00
- Jestem zdziwiony tym materiałem, bo moja fotografia jest z reguły powolna i nudna. Tu zdjęcia robiłem spontanicznie, np. jadąc autobusem. Jest tu mnóstwo porządnych reporterskich wstrzeleń - mówił o swojej wystawie zatytułowanej "Polska" Michał Szlaga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie byłoby tej wystawy, gdyby nie wypadek"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 17:04
- Mój "Post" to cykl o neurozie, lękach i walce ze swoimi ograniczeniami. Wypadek, któremu uległam był przełomowym momentem ale nie początkiem, bo pracę zaczęłam wcześniej – mówiła w Dwójce Marta Zgierska.
rozwiń zwiń