X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Maria Jopek i Leszek Możdżer: mamy ten sam kod

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 18:02
- To nieprawdopodobna frajda wychodzić z jednej kultury, ponieważ tyle rzeczy nas łączy, tylu rzeczy w ogóle nie musimy sobie tłumaczyć; wystarczy motyw i on ciągnie za sobą całą historię - mówiła wokalistka przed wspólnym występem na Festiwalu Jazzahead! w Bremie.
Audio
  • Anna Maria Jopek i Leszek Możdżer o swojej współpracy (Wybieram Dwójkę)
Leszek Możdżer (L), Marcin Wasilewski (C) i Anna Maria Jopek (P)  podczas gala Fryderyków w 2015 r.
Leszek Możdżer (L), Marcin Wasilewski (C) i Anna Maria Jopek (P) podczas gala Fryderyków w 2015 r.Foto: Leszek Szymański/PAP

leszek możdżer 1200 PAP.jpg
Leszek Możdżer: straciłem słuch absolutny, i dobrze

Koncert Anny Marii Jopek i Leszka Możdżera uświetni Wielką Galę Polskiego Jazzu, która w piątek (20.04) odbędzie się w Bremie. Festiwal Jazzahead! to największe spotkanie branży jazzowej w Europie i jedno z największych na świecie. Nasz kraj w tym roku jest partnerem programowym imprezy. 

- Z Anią wytwarza się jakiś szczególny rodzaj porozumienia telepatycznego. Z mojego doświadczenia wynika, że tylko wtedy jest to możliwe, gdy jest wzajemna życzliwość, brak lęku i brak oczekiwań. Wtedy otwiera się taka przestrzeń, że pomimo tego, że coć tam sobie ustaliliśmy na próbie, to ni z tego, ni z owego wkraczamy na jakieś inne obszary. Ania od razu się podłącza, ja idę za nią i tak bez przygotowania okazuje się, że możemy całkiem spory repertuar spontanicznie wyimprowizować sobie przed publicznością - podkreślał Leszek Możdżer.

Za co pianista jest wdzięczny Patowi Metheny'emu? Dlaczego Anna Maria Jopek nie zdecydowała się nigdy, żeby zacząć śpiewać po angielsku? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Andrzej Zieliński

Goście: Leszek Możdżer (pianista i kompozytor), Anna Maria Jopek (wokalistka)

Data emisji: 20.04.2018

Godzina emsji: 16.15

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę"

pg/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leszek Możdżer: emocje też mają częstotliwość

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 11:30
Gościem "Poranka Dwójki" był wybitny pianista i kompozytor, który opowiadał o swoim stosunku do świata, muzyki i emocji, oraz zdradził kulisy powstawania swoich najnowszych kompozycji. 
rozwiń zwiń