X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Leszek Możdżer: emocje też mają częstotliwość

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 11:30
Gościem "Poranka Dwójki" był wybitny pianista i kompozytor, który opowiadał o swoim stosunku do świata, muzyki i emocji, oraz zdradził kulisy powstawania swoich najnowszych kompozycji. 
Audio

- Człowiek to istota oprogramowana, która ma tendencję do tego, żeby się zawieszać. - powiedział Leszek Możdżer. - Potrzeba zatrzymania naszego myślenia, chociaż na chwilę, jest konieczna - dodał. Co zrobić, żeby nasz misterny, wewnętrzny system się nie zawieszał? Co obniża jakość naszego myślenia? Jak przestać bać się strachu? Jazzman opowiedział słuchaczom o własnym spojrzeniu na rzeczywistość duchową i naukową.

Możdżer zdradził również, dlaczego chodził boso, czemu płacił kilka dolarów za hotel w Indiach, i co do tego wszystkiego ma bioelektryka. Kompozytor wyjaśnił także, ile możemy nauczyć się analizując fizyczny ból i jak odkryć prawdę o samym sobie poprzez strój... muzyczny.

W nagraniu audycji słuchaliśmy również o koncercie "Mistrzowskie interpretacje Leszka Możdżera", który odbędzie się w sobotę 13 stycznia w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego. 

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Leszek Możdżer (pianista, kompozytor)

Data emisji: 12.01.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jcz/mz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Historia tej płyty jest podobna do historii dzieła Góreckiego"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 10:00
- To nagranie powstało podczas koncertu w 1995 roku i czekało na wydanie aż do teraz, w czym widzę analogię do losów III Symfonii Henryka Mikołaja Góreckiego - mówiła w Dwójce śpiewaczka prof. Ewa Iżykowska. Jej interpretacja III Symfonii ukazała się właśnie na rynku nakładem wydawnictwa Dux.
rozwiń zwiń