REKLAMA

Leszek Możdżer: emocje też mają częstotliwość

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 11:30
Gościem "Poranka Dwójki" był wybitny pianista i kompozytor, który opowiadał o swoim stosunku do świata, muzyki i emocji, oraz zdradził kulisy powstawania swoich najnowszych kompozycji. 
Audio

- Człowiek to istota oprogramowana, która ma tendencję do tego, żeby się zawieszać. - powiedział Leszek Możdżer. - Potrzeba zatrzymania naszego myślenia, chociaż na chwilę, jest konieczna - dodał. Co zrobić, żeby nasz misterny, wewnętrzny system się nie zawieszał? Co obniża jakość naszego myślenia? Jak przestać bać się strachu? Jazzman opowiedział słuchaczom o własnym spojrzeniu na rzeczywistość duchową i naukową.

Możdżer zdradził również, dlaczego chodził boso, czemu płacił kilka dolarów za hotel w Indiach, i co do tego wszystkiego ma bioelektryka. Kompozytor wyjaśnił także, ile możemy nauczyć się analizując fizyczny ból i jak odkryć prawdę o samym sobie poprzez strój... muzyczny.

W nagraniu audycji słuchaliśmy również o koncercie "Mistrzowskie interpretacje Leszka Możdżera", który odbędzie się w sobotę 13 stycznia w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego. 

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Leszek Możdżer (pianista, kompozytor)

Data emisji: 12.01.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jcz/mz


Czytaj także

"Historia tej płyty jest podobna do historii dzieła Góreckiego"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 10:00
- To nagranie powstało podczas koncertu w 1995 roku i czekało na wydanie aż do teraz, w czym widzę analogię do losów III Symfonii Henryka Mikołaja Góreckiego - mówiła w Dwójce śpiewaczka prof. Ewa Iżykowska. Jej interpretacja III Symfonii ukazała się właśnie na rynku nakładem wydawnictwa Dux.
rozwiń zwiń