X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Wicha: przedmioty to zapis naszego życia

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 17:00
- Z tego, co po nas zostaje zdałem sobie sprawę, gdy musiałem uporządkować mieszkanie po moich rodzicach. Uświadomiłem sobie, że zgromadzone tam przedmioty to zapis naszych losów i tego co wydawało się ważne - mówił w Dwójce tegoroczny laureat Nagrody Literackiej "Nike".
Audio
  • Marcin Wicha i jego rzeczy literackie (Wybieram Dwójkę)
Marcin Wicha
Marcin WichaFoto: PAP/Tomasz Gzell

marcin Wicha1200.jpg
Marcin Wicha: w każdym mieszkaniu są słoje i warstwy geologiczne

Gościem audycji "Wybieram Dwójkę" był Marcin Wicha, autor nagrodzonej książki "Rzeczy, których nie wyrzuciłem". Pisarz przyznał w rozmowie, że pisanie jest dla niego aspirowaniem do tego, by zająć komu trochę czasu przez opowiadanie o czymś, co wydaje mu się ważne.

- Nigdy jednak nie wiadomo, czy to, co się napisze czytelnikowi też wyda się ważne. Pisząc tę książkę nie miałem jakiegoś wyraźnego planu czy zamiaru. Przeglądając rzeczy, które zostały po mojej mamie chciałem po prostu jeszcze na chwilę uchwycić kawałki naszego życia takim, jakim ono wyglądało. Z czasem to wszystko się przecież rozproszy, stanie się nieczytelne - powiedział laureat "Nike".

Czy porządkowanie rzeczy pozostawionych przez bliską osobę miało być sposobem na zrekonstruowanie jej emocji, ambicji, aspiracji i marzeń? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Bartosz Panek

Gość: Marcin Wicha (pisarz, tegoroczny laureat Nagrody Literackiej "Nike")

Data emisji: 9.10.2018

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę.

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Bonda: opowieść to potwór, którego muszę pokonać

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 18:00
- Zapis jest procesem wyczerpującym i dla mnie nieprzyjemnym. Trzeba zmagać się z swoimi słabościami - opowiadała w Dwójce o swoim pisaniu Katarzyna Bonda uważana za jedną z najlepszych polskich autorek kryminałów.
rozwiń zwiń