X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

BBC Proms to będzie święto muzyki polskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 18:15
- Witold Lutosławski na początek, a potem będzie także muzyka Karola Szymanowskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, Krzysztofa Pendereckiego... - opowiadał Marcin Majchrowski, który jest na miejscu w Londynie.
Audio
  • Marcin Majchrowski o BBC Proms 2013 w Dwójce (Wybieram Dwójkę)
  • Magdalena Łoś o koncercie The Tallis Scholars w Dwójce (Wybieram Dwójkę)
  • Piotr Zaborowski o trasie Lutosławski Youth Orchestra (Wybieram Dwójkę)
  • Lidia Krawczyk o projekcie "Wymiary utopii" w krakowskim Bunkrze Sztuki (Wybieram Dwójkę)
BBC Proms to będzie święto muzyki polskiej
Foto: facebook.com/BBC Proms

- Huelgas Ensembl sięgnie po polską muzykę dawną. Renomowane zachodnie zespoły zaczęły sięgać po polską kompozycje średniowieczne, renesansowe, barokowe - opowiadał dziennikarz Dwójki.
Muzyka polska nie pojawia się w Londynie w ramach koncertów specjalnie organizowanych przez polskie instytucje. Osoby programujące festiwal BBC Proms z pełną świadomością sięgają po jej bogactwo.
- To znaczy, że muzyka polska zaczyna żyć innym życiem na świecie - mówił Majchrowski w "Wybieram Dwójkę".
Program Drugi będzie na Promsach, tak jak co roku. Za pośrednictwem łączy radiowych będziemy w Royal Albert Hall w Londynie. Dziennikarz Dwójki będzie zdawał na antenie relację z koncertów i organizował transmisje na żywo.
- W przyszłą środę będziemy transmitowali "Totentanz" Thomasa Adèsa, utwór dedykowany Witoldowi Lutosławskiemu, w programie także "Koncert Wiolonczelowy" Lutosławskiego i "Sinfonia da Requiem" Benjamina Brittena - zapowiadał Majchrowski.
W "Wybieram Dwójkę" rozmawialiśmy także o koncercie The Tallis Scholars w Dwójce, o trasie koncertowej Lutosławski Youth Orchestra i projekcie "Wymiary utopii" w krakowskim Bunkrze Sztuki.
Audycję prowadziła Katarzyna Nowak.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W cieniu świątynnej muzyki Thomasa Tallisa – transmisja z Cheltenham

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 22:00
W środowym "Letnim Festiwalu Muzycznym” posłuchamy jednego z najlepszych na świecie chórów specjalizujących się w muzyce sakralnej. W 40. rocznicę swojego istnienia The Tallis Scholars zaprezentują najsmakowitsze kąski ze swojego repertuaru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ulubiony uczeń Chopina miał to, czego nie posiadał mistrz

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 16:00
Adolf Gutmann był jedynym uczniem Fryderyka Chopina, z którym kontakt również wiele lat po śmierci polskiego pianisty utrzymywała George Sand. Czym młody, gniewny pianista zaskarbił sobie względy u największego polskiego kompozytora?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzykanci przypominają dźwięki wesel sprzed lat

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 14:36
Bracia Tarnowscy w całej swojej karierze zagrali na ponad 500 weselach. Pochodzą z bardzo muzykalnej rodziny – dźwięki otaczały ich od zawsze.- Myśmy się sami nauczyli. Nasz tatuś jak pracował to cały czas śpiewał i te dźwięki są, bo je do dziś gramy – mówią.
rozwiń zwiń