X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Exodus". Słuchowisko wybrane przez słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2015 12:00
W sobotnim "Wieczorze ze słuchowiskiem" przedstawimy radiową realizację tekstu Tomasza Mana pt. "Exodus" w reżyserii autora.
Audio
  • Tomasz Man: "Exodus" to nie będzie grzeczne słuchowisko (Notatnik Dwójki)
  • Rozmowa o słuchowisku "Exodus" Tomasza Mana (Wybieram Dwójkę)
Exodus opowiada o przyczynach smutnego zjawiska współczesnej emigracji Polaków i wyrasta z osobistych inspiracji pisarza
"Exodus" opowiada o przyczynach smutnego zjawiska współczesnej emigracji Polaków i wyrasta z osobistych inspiracji pisarzaFoto: Dirk Vorderstraße/flickr/CC

Letnie słuchowiska w Dwójce. Poznaj wyniki plebiscytu! >>>

– Moja córka, która zdawała w tym roku maturę, powiedziała mi, że połowa jej znajomych chce wyjechać z Polski i studiować za granicą – opowiadał autor w "Notatniku Dwójki". – Później okazuje się, że z połowa zmienia się w 70 procent. Ten exodus jest więc jakimś dziejowym momentem w Polsce. Ludzie uciekają od biedy, nietolerancji, smutku, braku perspektyw, głupiej polityki, a także od braku wolności osobistej i publicznej. Interesowały mnie konkretne pobudki tych ucieczek – dodał.

>>>Tomasz Man o słuchowisku "Exodus"<<<

Tomasz Man znalazł dziewięć przykładów osób różnych zawodów i o różnym statusie społecznym. – To panorama ludzi, z których każdy kierował się czymś innym, ale wszystkich łączy to, że po prostu poszukują więcej luzu, żeby móc umieścić swoje małe życie w jakiejś większej przestrzeni – powiedział reżyser. – Dlatego potrzebują więcej pieniędzy, więcej wolności, więcej uczuć i akceptacji. Oczywiście napędza ich także zwykła ludzka ciekawość – mówił Ewie Stockiej-Kalinowskiej.

Tekst słuchowiska Tomasza Manna został wyróżniony w konkursie na słuchowisko zorganizowanym w 2013 r. przez Program 2 Polskiego Radia i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Tomasz Man "Exodus" (w reżyserii autora)

Muzyka: Marek Otwinowski, realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Obsada: Lena Frankiewicz, Anna Sroka-Hryń, Natalia Rybicka, Piotr Polak, Agata Góral, Magdalena Popławska, Justyna Wasilewska, Marcin Januszkiewicz, Katarzyna Herman

Słuchowisko powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

***

Na "Wieczór ze słuchowiskiem" zapraszamy w sobotę (4.07) w godz. 19.00-19.40.

mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Silna reprezentacja polskich dramaturgów. Konkurs na słuchowisko rozstrzygnięty!

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 09:00
– Poziom tekstów był niezwykle wysoki – podkreślał Maciej Wojtyszko, omawiając sztuki biorące udział w konkursie na słuchowisko Programu 2 Polskiego Radia i Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepsze słuchowiska według Dwójki i ZAiKSU

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 14:46
"Bitwa nad jeziorem Smęt. Rekonstrukcja" Władysława Zawistowskiego zwyciężyła w konkursie zorganizowanym przez Program 2 Polskiego Radia i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Zachęcamy do wysłuchania nagrania z uroczystości wręczenia nagród.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Man: "Exodus" nie będzie grzecznym słuchowiskiem

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2014 11:35
– Nigdy wcześniej nie napisałem takiego tekstu. Troszkę naprzeklinałem. Dlatego potrzebowałem też świeżej krwi. Ze wszystkimi aktorami pracowałem po raz pierwszy – mówił w Dwójce Tomasz Man, autor i reżyser słuchowiska "Exodus", wyróżnionego w konkursie Programu 2 Polskiego Radia i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. "Exodus" już w najbliższą niedzielę!
rozwiń zwiń