Muzyka filmowego lata

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 12:00
Wakacje, muzyka, film - triada idealna, czy to w słońce, czy to w deszcz. Niezależnie od pogody za oknem zapraszamy na spotkanie z letnią muzyką filmową.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: snorkulencija/Shutterstock

Letnią od pory roku, bo jeśli chodzi o temperaturę - będzie i gorąco ("Rzymskie wakacje" Georgesa Aurica), i chłodno (cień lasu w muzyce Czesława Niemena). Odwiedzimy wakacyjne miejsca (Tatry w "Prowokatorze" Lorenca, kajaki z Henrykiem Warsem, Warszawę i Olsztyn - dzięki niedawno wydanej muzyce do filmu "Niezwyciężona" autorstwa L.A.S. - Lachowicz Audio System, czyli Jacka Lachowicza znanego ze Ścianki i Lenny’ego Valentino), będzie też trochę sportu w wodzie i na plaży (surfing i The Beach Boys w kolejce).


Posłuchaj
58:07 2021_08_08 11_30_15_PR2_Muzyka_w_kadrze.mp3 Muzyka filmowego lata (Muzyka w kadrze/Dwójka) 

Było o słonecznych dniach (Michel Legrand i "Panienki z Rochefort") i letnich nocach (Antonio Perez Olea i "Noche de verano"). A to jeszcze nie wszystko...

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Prowadził: Mariusz Gradowski

Data emisji: 8.08.2021

Godzina emisji: 11.30

Czytaj także

Młodość, wakacje i Robin Hood

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 12:00
Tym razem podróż sentymentalna. Muzyka była wehikułem czasu. Przypomnieliśmy sobie m.in. zespół, który kojarzył się z serialem telewizyjnym o nieustraszonym Robin Hoodzie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyka filmowa i igrzyska olimpijskie

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 13:06
W piątek (23.07) rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Część z Państwa z pewnością będzie śledziła przed ekranami zmagania sportowców z całego świata. Aby przenieść tę atmosferę w radiowy eter - przygotowaliśmy dla Państwa muzyczną ścieżkę do oglądania sportowych zmagań.
rozwiń zwiń