Polskie Radio
Section05
Paweł Sołtys

Paweł "Pablopavo" Sołtys: polszczyzna jest cudowna [ZOBACZ WIDEO]

- Uważam, że polszczyzna, w ogóle języki słowiańskie, jest cudowna. I poprzez fleksję, i poprzez pewną szelestliwość, która przeszkadza trochę w śpiewaniu, natomiast pozwala na różne inne zabawy. Autorzy polskich piosenek często o tym niestety zapominają - mówił w Programie 2 Polskiego Radia pisarz, muzyk, autor piosenek oraz lider grupy Pablopavo i Ludziki.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sołtys Robert Mazurek Dwójka KULTURA

Paweł Sołtys: nieradość to stan, w którym jest się najczęściej

- Nie jest to ani chwila szczęścia, ani chwila rozpaczy czy wielkiego smutku. To tak, jak się jedzie rano tramwajem. Ludzie niekoniecznie mają wtedy na twarzy jakieś złe miny, mają właśnie tę nieradość. Myślą o dniu, który muszą przeżyć. Jest i drugi trop, który wynika z przysłowia "Starość nie radość" - mówił o swoim drugim tomie opowiadań artysta znany też pod pseudonimem Pablopavo.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sołtys Dorota Gacek literatura KSIĄŻKA KULTURA opowiadanie Czarne

Paweł Sołtys laureatem Nagrody im. Marka Nowakowskiego za „Mikrotyki”

Nagroda Literacka imienia Marka Nowakowskiego została ustanowione przez Bibliotekę Narodową z myślą o pisarzach poruszających tematykę warszawską, bliską patronowi nagrody. Tegoroczny laureat - Paweł Sołtys - jest także muzykiem występującym pod pseudonimem Pablopavo. O Nagrodzie Literackiej im. Marka Nowakowskiego za książkę „Mikrotyki” mówił w Polskim Radiu 24 członek kapituły nagrody Krzysztof Masłoń.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sołtys Marek Nowakowski literatura literatura polska Warszawa Krzysztof Masłoń Pablopavo poezja