X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nikolai Lugansky: mówisz fortepian, myślisz Chopin

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2015 16:20
- Nie ma drugiego takiego kompozytora, wywołującego równie mocne skojarzenie. Owszem, myśląc o Paganinim, widzimy od razu skrzypce, ale on wciąż nie był tak genialny jak Chopin - mówił w Dwójce rosyjski pianista.
Audio
  • Nikolai Lugansky o Chopinie w rozmowie z Barbarą Schabowską (PR, 16.08.2015)
Dla Nikolaja Luganskiego to już piąta wizyta na festiwalu Chopin i jego Europa. Wcześniej pianista gościł w latach 2005, 2009, 2010 i 2013 r.
Dla Nikolaja Luganskiego to już piąta wizyta na festiwalu "Chopin i jego Europa". Wcześniej pianista gościł w latach 2005, 2009, 2010 i 2013 r.Foto: PAP/Kurov Alexander

Nikolai Lugansky dwoma koncertami fortepianowymi Chopina zainaugurował tegoroczny festiwal "Chopin i jego Europa". W rozmowie z Barbarą Schabowską opowiadał, że to właśnie polski kompozytor wprowadził go do świata muzyki. - Musiałem mieć 5-6 lat, gdy po raz pierwszy zetknąłem się z walcami i chyba balladami Chopina. Zrozumiałem, że muzyka jest nie tylko szeregiem dźwięków, ale wiążę się z ogromnymi emocjami i wpływa na stan duszy - opowiadał.

Muzyk zauważał, że jest tylko kilku pianistów na świecie, którzy przyznają się, że nie grają Chopina. Jego zdaniem, nie wynika to z faktu, że nie lubią utworów Polaka, choć niektórzy z nich tak twierdzą.

***

Rozmawiała: Barbara Schabowska

Gość: Nikolai Lugansky (pianista)

Data emisji: 15.08.2015

Godzina emisji: 20.40

Materiał wyemitowano w audycji "Podróż na jeden koncert".

bch/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chopin i jego Europa 2015. "Nie jesteśmy konkursem"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 18:00
- Sztuka polega na porównaniach i tworzeniu punktów odniesienia. W Konkursie Chopinowskim chodzi jednak o rywalizację, a na naszym festiwalu o różnorodność - wyjaśniał dyrektor Stanisław Leszczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plan transmisji i retransmisji koncertów

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 15:24
15 sierpnia w Warszawie rozpoczął się 11. Międzynarodowy Festiwal "Chopin i jego Europa". Program 2 Polskiego Radia, współorganizator prestiżowego przedsięwzięcia, tradycyjnie zaprasza do słuchania festiwalowych koncertów, które uświetnią najznamienitsze gwiazdy świata muzyki.
rozwiń zwiń