X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nawet milion Nepalczyków czeka na pomoc

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 15:00
– Najważniejsze jest teraz tymczasowe schronienie dla tych, którzy stracili domy – mówiła Marta Kaszubska z Polskiej Akcji Humanitarnej, która właśnie wróciła z Nepalu.
Audio
  • Marta Kaszubska, Katarzyna Mazurkiewicz i Krzysztof Renik o historii, kulturze i obecnej sytuacji Nepalu (Słuchaj świata/Dwójka)
Matka odprowadza swoje dzieci do szkoły w Katmandu. Pomimo katastrofy humanitarnej Nepalczycy próbują wracać do normalnego życia
Matka odprowadza swoje dzieci do szkoły w Katmandu. Pomimo katastrofy humanitarnej Nepalczycy próbują wracać do normalnego życiaFoto: PAP/EPA/NARENDRA SHRESTHA

25 kwietnia o 11.56 czasu lokalnego trzęsienie ziemi w nepalskim dystrykcie Lamjung o sile 7.8 stopni w skali Richtera spowodowało śmierć ponad 8 tysięcy ludzi. Blisko 20 tysięcy osób zostało rannych. Kolejne trzęsienie ziemi dotknęło kraj na początku maja.

– Choć trzęsienie było oczekiwane, zaskoczyło ludzi – powiedziała Marta Kaszubska. – Na szczęście stało się to za dnia, więc wielu było w stanie wybiec z domów i się uratować – dodała. Jednak domostwa tych, którzy przeżyli, obróciły się w ruinę. Dlatego teraz najważniejsze jest zapewnienie tymczasowego schronienia dla tysięcy rodzin.

Polska Akcja Humanitarna zajmuje się m.in. dostarczaniem materiałów do budowy namiotów. Każdej rodzinie trzeba dostarczyć dwie brezentowe plandeki, dwa koce i linę. Marta Kaszubska zwróciła uwagę na to, że na pomoc zostało niewiele czasu - najpóźniej za dwa tygodnie nadejdzie monsun.

***

Tytuł audycji: Słuchaj świata

Prowadzi: Bartosz Panek i Piotr Kędziorek

Goście: Marta Kaszubska (Polska Akcja Humanitarna), Katarzyna Mazurkiewicz (podróżniczka), Krzysztof Renik (Naczelna Redakcja Międzynarodowa Polskiego Radia)

Z nagrań archiwalnych: Ryszard Badowski (dziennikarz, podróżnik)

Data emisji: 31.05.2015

Godzina emisji: 16.00

mc/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nepal - kraj pogrążony w chaosie

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 18:00
- Trzęsienie ziemi cofnęło rozwój Nepalu przynajmniej o 10 lat - mówił prof. Krzysztof Dębnicki, wieloletni dyplomata w Azji Południowej.
rozwiń zwiń