Armenia: liczy się człowiek, a nie pieniądz

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 09:40
- Kontakt z człowiekiem jest tam wyjątkowy, to właśnie sprawia, że chce się tam wrócić. Podróżującego nie postrzega się tam przez pryzmat zarobku, ale właśnie poprzez zainteresowanie samą osobą - mówi Magdalena Lejman z fundacji Kaukaz.net.
Audio
  • Najstarsze mity i obecna sytuacja w Armenii (Słuchaj Świata/Dwójka)
Mieszkaniec Erewania
Mieszkaniec ErewaniaFoto: PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

- Na Kaukazie rytm życia jest spokojniejszy. Bardziej ceni się spędzanie czasu razem w niezobowiązujący sposób - opowiada Magdalena Lejman w audycji "Słuchaj świata".
Gościem Bartosza Panka i Kuby Borysiaka w Dwójce był również Krzysztof Środa, autor książki "Podróże do Armenii i innych krajów". - W kilku rozmowach wyczułem, że nawet jeśli są ateistami, to nie odwracają się od Kościoła - mówi pisarz - Wiedzą, że to jest nie tylko Bóg, ale to jest też Armenia. Państwo przyjęło chrześcijaństwo jeszcze przed Rzymem. Jednocześnie potrafią być dumni z Kim Kardashian, Ormianki, która zrobiła taką karierę w świecie. Są ludźmi otwartymi.
O braku pruderyjności, o kulturze picia i o tym jakich ludzi spotyka się na górskich ścieżkach Armenii w nagraniu audycji "Słuchaj świata".

Zobacz więcej na temat: Armenia podróże
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Senegal: kraj otwartych ludzi i raj dla miłośników ryb

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 12:56
- Cechą Senegalczyków jest duża tolerancja, dlatego ten kraj uniknął wielu zawirowań historycznych w czasach dekolonizacji - mówił w Dwójce dr Andrzej Michał Łupina, dyplomata, były ambasador RP w Dakarze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gwiazdozbiór psa". Po apokalipsie odzyskasz miłość

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 10:00
- Ludzie po prostu będą musieli polegać na sobie nawzajem. Zobaczymy, jak to wyjdzie - mówi autor postapokaliptycznej powieści "Gwiazdozbiór psa" w Dwójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróżnicy kontra TripAdvisor. Jak teraz z sukcesem pisać o dalekich wyprawach?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 10:22
- Ja najwspanialsze podróże łączę z ogromnym poczuciem niepewności, lęku, bardzo wieloma niewiadomymi, nieprzygotowaniem do wyjazdu. To powoduje, że jest się otwartym na poznawanie, na nieprzewidziane - mówi Paulina Wilk, dziennikarka, podróżniczka.
rozwiń zwiń