X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gośka Isphording gra Grażynę Pstrokońską

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 18:54
W wykonaniu klawesynistki usłyszeliśmy w audycji utwór "Nawratil Ao-Tea-Roa", będący najnowszą kompozycją Grażyny Pstrokońskiej.
Audio
  • Klawesyn Gośki Isphording, debiutant Ryszard Lubieniecki, Agata Zubel w roli służącej-divy, drobiazg Bogusława Schaeffera z lat 60., Niccolò Castiglioni podpatruje naturę (Nokturn/Dwójka)
Klawesyn
KlawesynFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Gośka Isphording łączy ze sobą dwa światy: klawesyn współczesny (na którym grały Wanda Landowska i Elżbieta Chojnacka) i klawesyn historyczny (na którym grała muzykę nową Annelie de Man).

W audycji pojawił się również debiutant Ryszard Lubieniecki, który w dawnej spekulatywnej muzyce schyłku średniowiecza odnajduje dla siebie coś bardzo ważnego.

Ponadto słuchaliśmy fenomenalnego monodramu Sławomira Kupczaka do słów Pawła Krzaczkowskiego z fenomenalną Agatą Zubel w roli służącej-divy, przypomnieliśmy pewien krótki i treściwy drobiazg Bogusława Schaeffera z lat 60. oraz szukaliśmy form i kształtów muzyki Niccolò Castiglioniego podpatrzonych i podsłuchanych w naturze.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadziła: Ewa Szczecińska

Data emisji: 10.06.2019

Godzina emisji: 23.00

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dźwiękowe rzeźby Teoniki Rożynek

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 11:57
Gościem audycji "Bita godzina" była jedna z najbarwniejszych osobowości muzycznych ostatnich lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

José Maria Florêncio: muzyka najnowsza jest jak biała kartka

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 14:04
- To fantastyczne doświadczenie móc tworzyć materiał, który się dostaje prosto od kompozytora obecnego na próbach i na koncertach – podkreślał José Maria Florencio. Dyrygent poprowadził Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia podczas koncertu inaugurującego 8. Festiwal Prawykonań.
rozwiń zwiń