RGG - rozpędzone trio przed koncertem w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 19:30
- Nie ukrywam, że od czasów Łukasza muzyczna podróż RGG nabrała rozpędu. To, co najważniejsze wydarzyło się, kiedy dołączył do zespołu - mówił o swoim byłym uczniu, a dziś przyjacielu Łukaszu Ojdanie Krzysztof Gradziuk, perkusista zespołu RGG, który usłyszymy podczas koncertu z cyklu Jazz.PL.
Krzysztof Gradziuk
Krzysztof GradziukFoto: PR2

Łukasz Ojdana, Maciej Garbowski i Krzysztof Gradziuk tworzą obecny skład tria RGG. Zespół powstał w 2001 roku. Muzycy występowali także jako "Raminiak/Garbowski/Gradziuk". Do 2012 roku jego pianistą był Przemysław Raminiak. Następnie do zespołu dołączył Łukasz Ojdana (rocznik 1990). 

Posłuchaj
05:07 Wybieram Dwójkę 27 maj 2021 17_20_35.mp3 Krzysztof Gradziuk o zespole RGG (Wybieram Dwójkę)

 

W tym roku trio świętuje 20-lecie działalności i planuje jubileuszową trasę koncertową. Perkusista i pedagog Krzysztof Gradziuk, tuż przed egzaminami do szkoły muzycznej na Bednarskiej (a ściślej na Połczyńskiej, gdzie mieści się wydział jazzu) znalazł czas, żeby zaprosić słuchaczy Polskiego Radia na koncert w cyklu Jazz.PL, który odbędzie się w piątek (28 maja) o godz. 18.00.

ZOBACZ zapowiedź koncertu RGG w cykl Jazz.PL >>>>

Spotkanie stało się pretekstem do rozmowy o aktualnej sytuacji edukacji muzycznej. - Czas pandemii nas rozbił - stwierdził muzyk. - Są przedmioty, które prowadzę online, ćwiczenia rytmiczne czy combo. Rozmawiamy też troszkę o filozofii, psychologii grania, słuchamy muzyki - opowiadał. - Pokazało mi to, że młodzi ludzie potrzebują kontaktu bezpośredniego, by grać. Spotkania online nigdy nie zastąpią spotkań przy instrumencie i rozmów.

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Jazz.PL" >>>>

W trio RGG pianistą jest Łukasz Ojdana, absolwent szkoły, w której od lat uczy Krzysztof Gradziuk. - Mogę powiedzieć, że za każdym razem, kiedy przychodziłem wcześniej do szkoły, Łukasz już tam był - wspominał. - Ćwiczył od rana do nocy i myślę, że jego ciężka praca i miłość do tej muzyki sprawiły, że znalazł się w naszym zespole.

Zobacz wideo

Na koncert zespołu RGG w cyklu Jazz.PL w piątek (28.05) w godz. 18.00-19.00 zaprasza Piotr Metz. Transmisja koncertu na antenie PR2 oraz na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Dwójki

***

Rozmawiał: Piotr Metz

Gość: Krzysztof Gradziuk (perkusista zespołu RGG, pedagog)

Data emisji: 27.05.2021

Godzina emisji: 17.20

Materiał wyemitowano w audycji "Wybieram Dwójkę".

uk

Zobacz więcej na temat: Dwójka Piotr Metz Jazz

Czytaj także

WP#226 "Mrowisko" oraz "Muzyka teatralna i filmowa"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 22:00
W "Wieczorze płytowym" tym razem słuchaliśmy albumów: Klan - "Mrowisko" oraz Andrzej Kurylewicz - Warska - Niemen "Muzyka teatralna i filmowa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tie Break i muzyczna wolność

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 23:00
Bohaterami "Nocnej strefy" był jazzowy zespół Tie Break, którego trzon stanowi czwórka artystów: Marcin Pospieszalski, Mateusz Pospieszalski, Janusz "Yanina" Iwański, Antoni "Ziut" Gralak.
rozwiń zwiń