Magnus von Horn: platformy społecznościowe to emocjonalny materiał do filmu

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 10:00
- Pierwszy raz zobaczyłem influencerki od fitnessu i motywatorki  jakieś pięć lat temu. Nie mogłem przestać oglądać, chociaż tego nie lubiłem. To było jak reality show. Oglądając to widziałem rzeczy emocjonalne, sceny i monologi prawdziwsze, niż dzisiejsze kino. To mnie zaciekawiło - mówił w Dwójce Magnus von Horn, reżyser filmu "Sweat".
Magnus von Horn
Magnus von HornFoto: Forum/Film Stills

Posłuchaj
05:44 Wybieram Dwójkę 16.06.2021 Sweat.mp3 Magnus von Horn o swoim najnowszym filmie "Sweat" (Wybieram Dwójkę)

Magnus van Horn 1200.jpg
Magnus von Horn - jedyny polski reżyser w Cannes

"Sweat" to najnowszy film w reżyserii nagrodzonego Paszportem "Polityki" Magnusa von Horna. Jest to jedyna polska fabuła, która znalazła się w oficjalnej selekcji ostatniego Festiwalu Filmowego w Cannes. To także zdobywca największej liczby nagród na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym Srebrnych Lwów dla Najlepszego Filmu.

- Film nosi tytuł "Sweat", ponieważ główna bohaterka – instruktorka fitnessu – nagrywa DVD z treningami pod tym samym tytułem - wyjaśnił reżyser. Odtwórczynią roli głównej jest Magdalena Koleśnik, która wciela się w młodą, energiczną influencerkę.

Czytaj też:

- Magdalena Koleśnik była pierwszą osobą, z którą przeprowadziłem casting, ale już wtedy czułem, że wypadła bardzo dobrze. Ona jest niesamowita, podchodzi do tego z otwartym sercem. Bohaterka na początku nie była jej bliska, więc to jej kompletna kreacja. Ta postać zaczyna żyć, zaczyna być Magdaleną. Cały ten proces jest bardzo ciekawy - podkreślił Magnus von Horn.

Reżyser zdradził, że chciał uniknąć zaangażowania aktora, który zagra sam siebie. Zależało mu na przygotowaniu tej postaci i tylko dopasowaniu do niej odpowiedniej osoby. - Myślę, że to dlatego różnica między bohaterką a Magdaleną Koleśnik przestaje istnieć i one zaczynają być jedną osobą. Znajdziemy tu uniwersalne emocje, ponieważ wszyscy jesteśmy tacy sami.

***

Rozmawiała: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 16.06.2021

Godzina emisji: 17.10

Materiał wyemitowano w audycji "Wybieram Dwójkę".

am

Czytaj także

Paweł Maślona i film o Kościuszce. "To nie będzie zwykłe kino historyczne"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 20:00
- Tym, co mnie pociągnęło w projekcie filmu o Kościuszce, to był ogromny potencjał na opowiadanie filmowe. Druga rzecz to bliski mi bohater – chłop Ignacy, który z wielu powodów jest mi bliski. Od początku czułem, że to dla mnie okazja, by opowiedzieć o chłopstwie, moim pochodzeniu i przodkach - mówił w Dwójce Paweł Maślona – reżyser, scenarzysta i montażysta filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Amatorzy" i "Wolka". Warto czekać na polskie premiery?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 11:11
W audycji rozmawialiśmy o pierwszych polskich premierach po otwarciu kin: "Amatorach" i "Wolce".
rozwiń zwiń