X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Chłonąć i przekazać. To droga opowiadacza"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 12:00
- Opowiadając, posługujemy się historiami przodków, ale i przywołujemy obrazy współczesne. Bo historia człowieka jest zawsze uniwersalna - mówił Rachid Akbal, jeden z gości tegorocznego Międzynarodowego Festiwal Sztuki Opowiadania.
Audio
  • Wokół 11. Międzynarodowego Festiwal Sztuki Opowiadania (Źródła/Dwójka)
  • Beata Frankowska, Aneta Cruz-Kąciak i Janet Pankowsky m.in. o sztuce opowiadania w Meksyku. Rozmawia Piotr Kędziorek (Źródła/Dwójka)
Rachid Akbal
Rachid AkbalFoto: mat. promocyjne

Janet Pankowsky1200.jpg
11. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania

Rachid Akbal pochodzi z Kabylii w górach algierskiego Atlasu. Jak podkreślał w Dwójce, wyrósł w tradycji opowiadania, od dzieciństwa był karmiony baśniami i legendami. Jednocześnie, mówił, "drogą opowiadacza" jest szczególna postawa uważności na to, co tu i teraz ("opowiadający jest jak gąbka, jak ucho, jak serce").

Rachid Akbal zaprezentował w audycji dwie opowieści o Hodży Nasreddinie - legendarnym filozofie z Anatolii, "skończonym mędrcu i skończonym głupcu”. W nagraniu również: fragment "Historii Julii i jej Romea" w wykonaniu drugiego gościa Dwójki - Jeanne Ferron, która słynny Szekspirowski dramat przełożyła na język opowiadania.

Zapraszamy równiez do wysłuchania rozmowy z Beatą Frankowską, Anetą Cruz-Kąciak i Janet Pankowsky m.in. o sztuce opowiadania w Meksyku. 

***

Tytuł audycji: Źródła 

Prowadzi: Anna Szewczuk

Goście: Rachid Akbal, Jeanne Ferron (artyści 11. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania), Maga Lena Górska
(opowiadaczka z Grupy Studnia O) 

Data emisji: 17.11.2016

Godzina emisji: 12.00

jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

InFidelis na Muzycznej Scenie Tradycji. Zobacz film

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 19:40
Zapraszamy do obejrzenia koncertu instrumentalnego duetu InFidelis stworzonego przez Helenę Matuszewską i Martę Sołek, którym towarzyszyli Kacper Malisz i Paweł Zalewski.
rozwiń zwiń