X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Żywizna". Płyta nagrana w lesie i z miłości do lasu

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 14:00
- Mieliśmy problemem ze znalezieniem lasu, nad którym nie latają samoloty i gdzie nie ma drogi w pobliżu. Na Kurpiach nie znalazłem takiego miejsca - o kulisach nagrywania płyty z kurpiowską śpiewaczką Genowefą Lenarcik opowiadał w Dwójce Raphael Rogiński.
Audio
  • Raphael Rogiński o płycie "Żywizna" (Źródła/Dwójka)
Duet Żywizna
Duet ŻywiznaFoto: Facebook Żywizna/materiały prasowe

Rogiński 1200.JPG
Raphael Rogiński o Darwinie i jagodowych krowach

"Żywizna" to jedna z 12 płyt, które znalazły się w finale konkursu Folkowy Fonogram Roku 2016. Gitarzysta Raphael Rogiński wyjaśniał w audycji "Źródła", dlaczego zdecydował się ją nagrać w lesie. - Czułem, że studio nie będzie odpowiednią przestrzenią dla pieśni Genowefy Lenarcik. Dla niej las jest drugim domem i miejscem, do którego jako dziewczynka wymykała się śpiewać, stąd pomysł, by nagrać tę płytę w naturze, z szumem wiatru, leśnym echem, śpiewem ptaków.

Muzyk opowiadał o problemach ze znalezieniem miejsca, w którym nie słychać odgłosów cywilizacji. Ostatecznie taką przestrzeń udało mu się znaleźć z pomocą pracowników Nadleśnictwa Pomorze na Suwalszczyźnie. - Wskazali na leśny amfiteatr przy granicy z Białorusią i Litwą. Jechało się tam bardzo długo. Płytę nagraliśmy w jeden dzień, żeby nie utracić tego, co tam znaleźliśmy.


Rogiński 1200_.JPG
Pieśni Purcella. Pop z XVII wieku w nowym przekładzie

Raphael Rogiński opowiadał, że ostatecznie na płycie znalazł się jeden odgłos cywilizacji, który zaowocował bardzo ciekawym dialogiem. Muzyk wyjaśniał też, dlaczego Genowefę Lenarcik uważa, za urodzoną bluesmenkę.

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadzi: Anna Szewczuk

Gość: Raphael Rogiński (gitarzysta)

Data emisji: 30.03.2017

Godzina emisji: 12.00

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Raphael Rogiński o Darwinie i jagodowych krowach

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 15:38
- Na Łotwie bardzo dbają, żeby przywrócić przyrodę oryginalną. Jest odnawiana m.in. populacja dzikich koni, a w lesie można spotkać krowy o kolorze jagodowym - mówił w Dwójce o swoich fascynacjach ceniony gitarzysta i improwizator.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pieśni Purcella. Pop z XVII wieku w nowym przekładzie

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 15:00
- Dawna angielska muzyka wokalna ma w sobie coś ponadczasowego. Przy pieśniach Purcella nie trzeba długo pracować, żeby brzmiały w sposób dzisiejszy, wręcz popowy - mówiła w Dwójce Olga Mysłowska, która zaśpiewała na płycie "Raphael Rogiński plays Henry Purcell".
rozwiń zwiń