"Prosta, piękna, niezakłamana. W tym leży siła tradycji"

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 17:22
- Spisane przez Kolberga pieśni osnuliśmy wokół kilku wątków i tylko na nowo zaaranżowaliśmy melodycznie, bo przecież jesteśmy przeniknięci współczesną muzyką. Siła tradycji nadal z tych pieśni bije – mówiła w Dwójce jedna ze współtwórczyń spektaklu "Do Dna".
Audio
  • Spotkanie z twórcami spektaklu "Do Dna" (Źródła/Dwójka)
21. Konkurs Muzyki Folkowej Nowa Tradycja. 2. dzień przesłuchań. Zespół spektaklu DO DNA
21. Konkurs Muzyki Folkowej Nowa Tradycja. 2. dzień przesłuchań. Zespół spektaklu DO DNAFoto: Wojciech Kusiński/PR

Roman_Wojciechowski663.jpg
Roman Wojciechowski: najbardziej lubię oberki

Gośćmi "Źródeł” byli aktorzy i reżyserka spektaklu, którego koncertowa wersja otrzymała wyróżnienie i nagrodę publiczności w tegorocznym konkursie Nowa Tradycja, a on sam był wydarzeniem towarzyszącym tegorocznemu festiwalowi EtnoKraków/Rozstaje.

"Do Dna" to opowieść o naszych muzycznych i społecznych korzeniach, o miłości i rozstaniach, codziennych smutkach i radościach. Mówi do nas przez współcześnie zaaranżowane pieśni ze zbiorów Oskara Kolberga i ks. Władysława Skierkowskiego. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w którym o pracy nad spektaklem, poznawaniu polskiej tradycji i jej znaczeniu dla współczesnego człowieka mówią jego twórcy.

***

Rozmawiała: Hanna Szczęśniak

Goście: Agnieszka Kościelniak, Dominika Guzek, Weronika Kowalska, Łukasz Szczepanowski, Jan Marczewski (aktorzy) oraz Ewa Kaim (reżyser spektaklu "Do Dna")

Data emisji: 13.07.2018

Godzina emisji: 15.30

Rozmowa została wyemitowana w audycji Źródła. Magazyn kultury ludowej.

mko/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andy Warhol i karpackie inspiracje zespołu Tołhaje

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 12:15
- Niektóre pieśni śpiewane przez mamę Andy’ego Warhola są mi znane, bo pochodzą ze stron bliskich moim rodzinnym Bieszczadom. Dzięki nim powstała nasza nowa płyta - mówiła w Dwójce Maria Jurczyszyn-Kulik.
rozwiń zwiń