X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Górale Żywieccy w nowej monografii

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 15:45
W poniedziałkowym magazynie "Źródła" wybraliśmy się w Beskid Żywiecki. Temu regionowi poświęcony został kolejny, ósmy tom serii monograficznej, opisującej różne grupy etniczne polskich Górali - "Kultura ludowa Górali Żywieckich".
Audio
  • O tomie „Kultura ludowa Górali Żywieckich” opowiadała jego redaktorka i współautorka - Katarzyną Ceklarz ( Dwójka/Źródła)
materiały promocyjne
materiały promocyjneFoto: okładka książki

O tomie "Kultura ludowa Górali Żywieckich”, a także o całej serii rozmawialiśmy z ich redaktorką i współautorką - Katarzyną Ceklarz.

- Obecnie obserwujemy renesans dawnych tradycji wśród Górali. Kliszczacy to mało znana grupa etniczna z Beskidu Żywieckiego. Kultura Kliszczaków jest połączeniem kultury miejskiej Krakowa i góralszczyzny. Przez ich teren biegnie Zakopianka, ale bardziej na zachód od niej również możemy spotkać ich kulturę. Nazwa tej grupy pochodzio od kliszczy, rozcięcia spodni góralskich tuż nad kierpcami - mówiła w "Źródłach" Katarzyna Ceklarz, wydawczyni monografii.

Warstwę muzyczną audycji stanowiły nagrania tradycyjnej muzyki Górali Beskidzkich. Zapraszamy do odsłuchania całości nagrania.

***

Tytuł audycjiŹródła

Prowadziła: Anna Szotkowska

Gość: Katarzyna Ceklarz (redaktorka, wydawczyni)

Data emisji: 18.02.2019

Godzina emisji: 15.15

gs/at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak