X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal w Kazimierzu okiem jurorki - dr Weroniki Grozdew-Kołacińskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 10:00
W "Źródłach" rozmawialiśmy o młodych wykonawcach, kontynuacji i rekonstrukcji, także o Scenie Mistrzów - czyli o zmianach regulaminowych festiwalu.
Audio
  • Festiwal w Kazimierzu okiem jurorki - dr Weroniki Grozdew-Kołacińskiej (Dwójka/Źródła)
Jury  na Festiwalu Kapel I Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu
Jury na Festiwalu Kapel I Śpiewaków Ludowych w KazimierzuFoto: Grzegorz Śledź

Ponad pól wieku trwania Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzy Dolnym za nami. Festiwal ciągle się zmienia. O tym porozmawialiśmy z wieloletnią jurorką tego festiwalu, wokalistką o bułgarskich korzeniach oraz członkinią International Council for Traditional Music (UNESCO) dr Weroniką Grozdwew-Kołacińską.

- Zdjęta została kategoria "Rekonstrukcja - Kontynuacja", osobiście uważam, że ta kategoria była potrzebna. Nastąpiły tu niedomówienia w interpretacji, co jest kontynuacją, a co rekonstrukcją, budziło to kontrowersje i  usunięcie tej kategorii wynikło dość naturalnie. W swoim czasie spełniało to swoje zadanie. – mówiła dr Weronika Grozdew-Kołacińska. - W kazimierskim festiwalu istnieją dwie rzeczywistości, klub "Tyndyryndy" i główna scena festiwalowa. Brakuje tańczących odbiorców pod sceną, brakuje dech do tańca i cała spontaniczna sytuacja przenosi się do klubu festiwalowego – dodała.

 Zapraszamy do odsłuchania podcastu audycji.

***

Tytuł audycjiŹródła

Prowadziła: Anna Szotkowska

Gość: Urszula Kuczyńska, Jadwiga Chętnik (Skansen w Nowogrodzie)

Data emisji: 9.07.2019

Godzina emisji: 15.15

gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tradycyjne melodie w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 13:15
We wtorkowych "Źródłach" zapowiedzieliśmy zbliżający się Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, najważniejsze tego typu wydarzenie jednoczące artystów, badaczy i muzyków ludowych z całej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Etnograficzna wyprawa na Kurpie

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 09:00
W "Źródłach" odwiedziliśmy Skansen w Nowogrodzie i przypomnieliśmy postać jego założyciela – Adama Chętnika. Posłuchaliśmy też archiwalnych radiowych nagrań muzyków i śpiewaków kurpiowskich z lat 70. XX wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazimierskie Baszty rozdane!

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 11:52
W Kazimierzu Dolnym nad Wisłą zakończył się 53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. W "Źródłach" zaprezentowaliśmy zwycięzców konkursu w kategoriach: soliści śpiewacy, instrumentaliści, kepele, zespoł śpiewacze, Duży-Mały.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Krupski i wileńskie cymbały

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 09:30
W czwartkowych "Źródłach" spotkaliśmy się z Piotrem Krupskim, cymbalistą z Elbląga, zdobywcą Baszty w kategorii solistów instrumentalistów na 53. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Wlazło i tradycyjna muzyka z radomskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 07:00
Bohaterem poniedziałkowych "Źródeł" był Ryszard Wlazło z Dąbrowy Górniczej, laureat I nagrody na 53. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą, wykonujący tradycyjną muzykę wsi radomskiej.
rozwiń zwiń