X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Dąbkowski - radiowiec z muzyką w sercu

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 16:00
- Dzięki pracy w radiu i Kurpiom nauczyłem się szacunku do ludzi - mówił w audycji skrzypek z Łomży i prezenter Radia Nadzieja, który na 53. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu zdobył II nagrodę w kategorii solistów instrumentalistów.
Audio
  • Paweł Dąbkowski, skrzypek z kapeli Miód na Serce, opowiada o muzyce ludowej Kurpi (Dwójka/Źródła)
Paweł Dąbkowski
Paweł DąbkowskiFoto: Kuba Borysiak PR

- Nie miałem tego szczęścia urodzić się na Kurpiowszczyźnie, ale mam to szczęście, że mogę czerpać z tamtejszej tradycji. Jestem na wpół Kurpiem i przyjmuję to jako obowiązek, żeby tę kulturę kultywować - mówił młody muzyk w audycji.

Zdradził, że jego fascynacja muzyką ludową zdrodziła się poprzez folkor i zainteresowaniem muzyką różnych regionów: - Odkryłem, że muzyka tradycyjna to nie jest choreografia czy kocerty ułożone w program, ale muzyka pod nóżkę, ludzie starsi, śpiewy falszywe i twardy kawałek chleba, nad którym trzeba pracować. W kulturze ludowej piękne jest to, że do człowieka starszego mówi się "mistrzu" - wiadomo, że można od niego czerpać.

W audycji opowiadał nie tylko o swoim radiowym czy muzycznym życiu, ale też muzycznym charakterze Kurpiowszczyzny i o tym, jak można najpełniej ją badać.

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadził: Kuba Borysiak

Gość: Paweł Dąbkowski (muzyk ludowy)

Data emisji: 31.07. 2019

Godzina emisji: 15.15

at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polonez. Czego nie wiemy o najbardziej znanym polskim tańcu

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 15:30
- Zafascynowało mnie, że tak powszechny gatunek jest paradoksalnie tak nieznany - mówił w "Źródłach" Witold Broda z Kapeli Brodów, która zaprezentowała swoją najnowszą płytę "Polski, polonez, chodzony".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ludowe melodie od Łowicza po Kraków

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 15:30
W "Źródłach" tym razem skupiliśmy się wyłącznie na muzyce. Zabrzmiały pieśni i melodie z Łowickiego, Świętokrzyskiego, Krakowskiego i spod Babiej Góry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienia z dawnej Łemkowszczyzny

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 15:50
W dniach 26-27 lipca w Ługach koło Strzelec Krajeńskich odbywa się 29. Łemkowska Watra. W audycji zaproszaliśmy słuchaczy na spotkanie z Łemkami mieszkającymi w tamtych okolicach.
rozwiń zwiń