X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Siła męskiego głosu

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 09:00
- Kościół i zwyczaje pogrzebowe przyczyniły się do tego, że mężczyźni nie wstydzą się śpiewać - mówił Witold Kuczyński, lider zespołu Carniacy. 
Audio
  • Rozmowa z Witoldem Kuczyńskim, liderem zespołu Carniacy z Czarni (Dwójka/Źródła)
Zespół Carniacy z Czarni
Zespół Carniacy z CzarniFoto: Kuba Borysiak PR

Witold Kuczyński, kierownik zespołu Carniacy z Czarni, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce Kurpiów. W swojej działalności zajmuje się m.in. tradycyjnym męskim śpiewem, za co razem z towarzyszami otrzymali Basztę w kategorii zespołów śpiewaczych na ostatnim, 53. Ogónopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

- U nas na Kurpiach bardzo dużo się śpiewa, prowadnikami do tego są zawsze chłopi - mówił w audycji o wyjątkowej jak na polskie warunki popularności męskiego głosu w muzyce tradycyjnej. - Jesteśmy bardzo związani z lokalną tradycja, w której męskiego głosu dużo się używa. Jedni od drugich się uczą, nawet pięknie rywalizują. Na Kurpiach dużo śpiewamy, na imieninach czy na weselach - jak się nie naśpiewamy, to mówimy, że wesele nieudane.

Czemu na Kurpiach nie ma aż tak dużo skrzypków? Które instrumenty są tam za to najpopularniejsze? O tym m.in - w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Źródła 

Prowadził: Kuba Borysiak

Gość: Witold Kuczyński (kierownik zespołu Carniacy z Czarni)

Data emisji: 1.08.2019

Godzina emisji: 15.15

at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Instrumentarium górali z Beskidu Żywieckiego

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 10:47
W "Źródłach" wybraliśmy się w Beskid Żywiecki, gdzie dobiega końca Festiwal Folkloru Górali Polskich. O tradycyjnych instrumentach beskidzkich górali opowiedział Jan Brodka - muzyk, regionalista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Dąbkowski - radiowiec z muzyką w sercu

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 16:00
- Dzięki pracy w radiu i Kurpiom nauczyłem się szacunku do ludzi - mówił w audycji skrzypek z Łomży i prezenter Radia Nadzieja, który na 53. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu zdobył II nagrodę w kategorii solistów instrumentalistów.
rozwiń zwiń