X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

V Turniej Muzyków Prawdziwych w Szczecinie

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 13:46
Turniej, jak co roku, przyciąga wielu artystów związanych ze sceną muzyki tradycyjnej i folkowej. O jego istocie w "Źródłach" rozmawialiśmy z Dorotą Serwą, dyrektorem Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, głównym organizatorem imprezy.
Audio
  • Dorota Serwa, główny organizator V Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie zaprasza na imprezę (Dwójka/Źródła)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Grzegorz Śledź

Muzycy, śpiewacy i tancerze z całego kraju już po raz piąty spotkają się w stolicy Pomorza Zachodniego, by w turniejowych zmaganiach zaprezentować bogactwo muzycznych i tanecznych tradycji różnych regionów Polski. Idea Turnieju nie zakłada dzielenia uczestników na muzyków tradycyjnych i profesjonalnych, a odwołuje się do uniwersalnej wartości, jaką jest prawda ekspresji wykonawczej i prawda materiału źródłowego.

- Pomału zjeżdżają do nas uczestnicy, tym razem z dwunastu województw; soliści, instrumentaliści, zespoły śpiewacze i jako nowość od zeszłego roku - pary taneczne. Przez te kilka dni zagości w naszym holu Dom Tańca, odbędą się również imprezy towarzyszące, spektakle teatralne, a zwieńczeniem imprezy będzie koncert z udziałem Orkiestry Symfonicznej i premiera utworu Mateusza Czarnowskiego, sprawnego kompozytora znanego z zespołu Bubliczki. Inspiracją do napisania koncertu na skrzypce tradycyjne i orkiestrę były nagrania pana Sieniawskiego z Dominikowa. W drugiej części posłuchamy rekompozycji Stanisława Moniuszki, czemu będzie towarzyszyć nowoczeny taniec przygotowany wraz z Jackiem Hałasem - mówiła dyrektor Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, główny organizator imprezy. - Zwieńczeniem naszej imprezy będzie koncert zespołu Dikanda – dodała Dorota Serwa.

Zapraszamy do odsłuchania audycji.


Plakat festiwalowy Plakat festiwalowy  Fot. materiały promocyjne

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadził: Kuba Borysiak

Gość: Dorota Serwa (dyrektor Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie)

Data emisji: 4.09.2019

Godzina emisji: 15.35

gs/am/materiały prasowe


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Otwarta Pracownia Twórców Instrumentów startuje!

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 09:00
W ramach Jarmarku Świętej Cecylii - towarzyszącemu 51. Międzynarodowemu Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem działać będzie Otwarta Pracownia Twórców Instrumentów. Z tej okazji gościliśmy w studiu Piotra Piszczatowskiego, który opowiedział nam o tym wydarzeniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

51. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 08:20
Piątkowe "Źródła" poświęciliśmy trwającemu w Zakopanem 51. Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich. W audycji relacja Patrycji Zisch z tego wydarzenia, oraz rozmowy z polskimi i zagranicznymi artystami: muzykami i twórcami ludowego rękodzieła prezentującymi swoją twórczość na Dolnej Równi Krupowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blues, country, americana - nowości muzyczne z Tonder Festival 2019

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 16:10
W audycji słuchaliśmy muzyki i wrażeń z minionego duńskiego festiwalu muzyki folkowej i tradycyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal "Na rozstajnych drogach" - po raz ósmy

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 16:00
Wspólne muzykowanie, warsztaty wyplatania koszyków i gry na dawnych instrumentach, potańcówki na dechach - to tylko niektóre punkty w programie festiwalu "Na rozstajnych drogach".
rozwiń zwiń