X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skarby polskiej muzyki tradycyjnej. Jak ich szukać?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 09:00
Gościem magazynu był dr Jacek Jackowski, etnomuzykolog, kierownik Zbiorów Fonograficznych Instytutu Sztuki PAN, który opowiedział o projekcie "Polska muzyka tradycyjna - dziedzictwo fonograficzne", dokumentującym nagrania polskich muzykantów i śpiewaków znajdujące się także w innych archiwach (muzea, Regionalne Ośrodki Kultury) i kolekcjach prywatnych.
Audio
  • Jak szukać skarbów polskiej muzyki tradycyjnej? (Dwójka/Źródła)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/kropekk_pl

Rozmowie z drem Jackiem Jackowskim towarzyszyły historyczne nagrania wiejskich muzyków i śpiewaków z połowy ubiegłego stulecia.

- Projekt "Polska muzyka tradycyjna - dziedzictwo fonograficzne" rozpoczął się w Roku Kolbergowskim (2014), a pod koniec dwa tysiące dziewiętnastego roku zmierzamy do jego zakończenia - tłumaczył dr Jacek Jackowski, etnomuzykolog, kierownik Zbiorów Fonograficznych Instytutu Sztuki PAN. - Zająłem się w nim "dziedzictwem etnofonograficznym". Rozumiem przez to dokumentalne nagrania polskiej muzyki tradycyjnej, śpiewów czy muzyki instrumentalnej, ale nie te komercyjne, wydane na płytach i pochodzące z rynku fonograficznego. Interesuje mnie tylko strefa nagrań dokumentalnych znajdująca się w zbiorach instytucjach kultury i zbiorach prywatnych. Już w latach osiemdziesiątych był taki pomysł realizowany w Instytucie Sztuki, jest to powrót do tej idei.

Ponadto w magazynie - nagrania ze "Śpiewnika kolędowego" Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, a na koniec - fińskie tango.

Zapraszamy do odsłuchania podcastu.

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadziła: Anna Szotkowska

Goście: dr Jacek Jackowski (etnomuzykolog, kierownik Zbiorów Fonograficznych Instytutu Sztuki PAN)

Data emisji: 31.12.2019

Godzina emisji: 15.15


gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolędujemy po polsku

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2019 09:00
W wigilijnych "Źródłach" posłuchaliśmy kolęd w wykonaniu polskich artystów. Wśród wykonawców: Joszko Broda, Kaja i Janusz Prusinowcy, Adam Strug, Babooshki, Agata Harz i Remek Hanaj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawne bożonarodzeniowe i kolędnicze zwyczaje w Kieleckiem

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 16:00
W "Źródłach" posłuchaliśmy archiwalnych rozmów z mieszkańcami okolic Bodzentyna. Pojawiły się oryginalne opowieści m.in. o wigilii i związanych z nią przesądach, o “etykiecie” pierwszego dnia świąt, o kolędnikach (m.in. turoniarzach, kłapoczach) chodzących od dnia św. Szczepana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śląskie Gody, czyli Boże Narodzenie na Górnym Śląsku

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 07:00
O tamtejszych cennych zwyczajach świątecznych opowiadali mieszkańcy wsi Bojszowy na Ziemi Pszczyńskiej, opisują tradycyjne potrawy wigilijnego stołu i inne zwyczaje związane z wigilijnym wieczorem.
rozwiń zwiń