La Perla, muzyczne uderzenie z Kolumbii na karnawał

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2022 16:00
W poniedziałkowych "Źródłach" zapraszamy na karnawał w rytmie Musica Colombiana, czyli retransmisję koncertu, jaki trio La Perla z Bogoty dało podczas koncertu na WOMEX 2021.
Audio
  • La Perla, muzyczne uderzenie z Kolumbii na karnawał (Dwójka/Źródła)
La Perla
La PerlaFoto: mat. pras.

Muzyka tria La Perla, założonego przez Dianę San Miguel, Giovannę Mogollon i Karen Forero, zakorzeniona jest w sensualności karaibskiej Kolumbii, jak również w klimacie miejskiej rzeczywistości Bogoty i latynoamerykańskiej wspólnoty. Trio jest najlepszym symbolem tej wspólnoty, od ponad dziesięciu lat zgłębiają muzyczne tradycje Karaibów, tradycyjne instrumenty z tamtych stron oraz rytmy i melodie. "To muzyka tradycyjna, ale z naszym podpisem", deklarują artystki.

La Perla powstała w 2014 roku, a od tego czasu członkinie zespołu zapraszają do współpracy różnych muzyków, z którymi eksplorują tradycyjne gaitas, dźwięk bębnów i śpiewa do tańca, co pozwoliło im wypracować charakterystyczny, własny muzyczny styl, w którym łączą bullerengue, cumbię, merengue, gaita i kreolską champet. Wszystko to za sprawą mocnych głosów i dźwięku perkusjonaliów. 

Do tego w audycji także zaproszenie do udziału w radiowych konkursach fonograficznych na Folkowy Fonogram Roku 2021 oraz Fonogram Źródeł 2021!

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadziła: Magdalena Tejchma

Data emisji: 17.01.2022

Godzina emisji: 15.15