X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konieczny: udawałem, że nie widzę, co robi Ewa

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 11:00
- Ewa Demarczyk miała tę przewagę nad artystami Piwnicy pod Baranami, że miała niesamowite możliwości wykonawcze. Czasami prowadziło to do scen zazdrości - mówił w Dwójce wybitny kompozytor.
Audio
  • Zygmunt Konieczny o swojej muzycznej drodze (Inny stan skupienia/Dwójka)
Zygmunt Konieczny to jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów piosenek, muzyki teatralnej i filmowej
Zygmunt Konieczny to jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów piosenek, muzyki teatralnej i filmowejFoto: PAP/Krzysztof Świderski

Zygmunt Konieczny wspominał, że żeby wejść po raz pierwszy do Piwnicy pod Baranami, musiał napisać piosenkę. Wkrótce o jego utwory zaczęli rywalizować czołowi wykonawcy krakowskiego kabaretu. Taki los spotkał między innymi kompozycję "Czarne anioły" napisaną do słów Wiesława Dymnego. Piosenkę pierwotnie miała zaśpiewać Barbara Nawratowicz, utwór jednak podebrała jej Ewa Demarczyk. - Ja udawałem, że nic o tym nie wiem. Nie sprzeciwiałem się tym dzianiom, bo dzięki Ewie ta i inne moje kompozycje brzmiały po prostu lepiej - opowiadał Konieczny.

Muzyk w rozmowie z Jerzym Kisielewskim przywołał wiele dykteryjek z życia Piwnicy, m.in. o tym jak Gagarin uratował byt tej instytucji.

***

Tytuł audycji: Inny stan skupienia

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Zygmunt Konieczny (kompozytor)

Data emisji: 15.09.2015

Godzina emisji: 21.30

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego Ewa Demarczyk obawiała się Piwnicy pod Baranami?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2015 15:43
Kompozytor Zygmunt Konieczny wspominał w Trójce nagrywanie płyty "Ewa Demarczyk śpiewa piosenki Zygmunta Koniecznego". Opowiedział przy tym m.in. o trudnych początkach współpracy z wokalistką.
rozwiń zwiń