Skąd się wzięła "Marmolada na księżycu"?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2015 13:00
Tytułowy utwór albumu to wynik językowego nieporozumienia. – Nie wiem, skąd się wzięła reszta płyty. Być może z głowy – mówił autor tekstów Grzegorz Wasowski.
Audio
Grzegorz Wasowski w studiu Dwójki
Grzegorz Wasowski w studiu DwójkiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

"Marmolada na księżycu" to zbiór 14 piosenek ze słowami Grzegorza Wasowskiego i muzyką Macieja Małeckiego. Utwory wykonuje aktor Grzegorz Małecki. Wszyscy trzej byli gośćmi Dwójki.

– Jako młody człowiek zbierałem pocztówki dźwiękowe, bo nie miałem pieniędzy na coś więcej – opowiadał Grzegorz Wasowski. - Kiedyś wypatrzyłem pocztówkę "Marmolada na księżycu". Śpiewał to rockandrollowy idol Little Richard. Słabo znałem wtedy angielski, ale w nagraniu słyszałem "marmalade on the moon" – wspominał.

Okazało się jednak, że osoba, który wypisała tytuł na pocztówce, też była na bakier z angielszczyzną. Tekściarz zdradził, co tak naprawdę śpiewał Little Richard, następnie oskarżył Macieja Małeckiego o straszny charakter, a ten zarzucił Grzegorzowi Wasowskiemu kłamstwo.

Na szczęście skłóconych artystów rozdzielił prowadzący Jacek Wakar. A to tylko początek audycji obficie okraszonej piosenkami z płyty "Marmolada na księżycu".

***

Tytuł audycji: Inny stan skupienia 

Prowadzi: Jacek Wakar

Goście: Grzegorz Wasowski (pisarz, autor tesktów piosenek), Maciej Małecki (kompozytor) i Grzegorz Małecki (aktor, wokalista)

Data emisji: 30.12.2015

Godzina: 21.30

mc/mm

Czytaj także

Kabaret Jeszcze Starszych Panów

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 20:15
Rozpoczynamy prezentację wszystkich piosenek z cyklu programów Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego z lat 1979-80.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Smuteczek" Jeszcze Starszych Panów

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 22:00
Kontynuujemy prezentację piosenek z Kabaretu Jeszcze Starszych Panów. W programie Wieczory Trzeci i Czwarty Wspomnień.
rozwiń zwiń