Polskie Radio
Section05
Maciej Małecki

Upały przechodzą przez Polskę. Jak nie odwodnić się i zadbać o swoje zdrowie?

Przez Polskę przechodzi fala upałów. W najbliższych dniach temperatura może sięgnąć nawet 37 stopni Celsjusza. - Pamiętajmy o naszych krewnych, o naszych starszych rodzicach, znajomych, przyjaciołach, sąsiadach, którym jest trudniej zadbać o siebie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Maciej Małecki. Co zrobić, żeby się nie odwodnić?
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych zdrowie upały

Wiceminister Małecki: polską racją stanu jest funkcjonowanie strategicznych firm pod biało-czerwoną flagą

Wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki stwierdził, że tylko w ostatnich latach rządów koalicji PO-PSL wyprzedano majątek narodowy wartości niemal 60 miliardów złotych. W referendum zaplanowanym na 15 października Polacy zostaną zapytani m.in. o wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Europa Ministerstwo Aktywów Państwowych PO PSL PiS referendum

Przypadek PKP Energetyka i Rafinerii Gdańskiej. Wiceminister pokazuje znaczenie ustawy o ochronie inwestycji

PGE zbliża się do finalizacji zakupu spółki PKP Energetyka. Wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki podkreślił, że ten przykład udowadnia, iż ustawa o ochronie niektórych inwestycji zabezpiecza infrastrukturę krytyczną przed wrogim przejęciem. Przepisy mają też być "bezpiecznikiem" w przypadku Rafinerii Gdańskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PKP PGE transport energetyka

Co zmieni się po śmierci Elżbiety II? Małecki: jestem przekonany, że Karol III będzie kontynuował politykę monarchini

- Brytyjczycy długofalowo podchodzą do realizacji swojej polityki i bardzo dobrze, że dziś są naszymi sojusznikami. (..) Jestem przekonany, że król Karol III tę drogę będzie kontynuował - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Wielka Brytania Elżbieta II Królowa Elżbieta II

Małecki o "wieloletniej naiwności" polityki energetycznej Berlina

- Jeden z powodów dzisiejszego kryzysu to inwazja Rosji na Ukrainę. Drugi to wieloletnia, kompletna naiwność krajów takich jak Niemcy, które zamiast przygotowywać UE i swoje gospodarki do szantażu gazowego, wolały interesy z Władimirem Putinem - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Aktywów Państwowych Sygnały Dnia Grzegorz Jankowski gaz energetyka GOSPODARKA Unia Europejska Niemcy

Gazowy plan awaryjny UE. Małecki: na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo energetyczne Polski

– Prawo i Sprawiedliwość jest gwarantem tego, że na pierwszym miejscu stoi bezpieczeństwo energetyczne Polski, a później możemy mówić na partnerskich zasadach o wsparciu innych krajów – mówił w "Trójkowym komentarzu dnia" wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki. Odniósł się tym samym do porozumienia w Unii Europejskiej w sprawie gazowego planu awaryjnego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka energia energetyka Ministerstwo Aktywów Państwowych rząd Unia Europejska gaz ziemny gaz

"Orlen wejdzie do ekstraklasy firm paliwowych". Małecki o zgodzie KE na fuzję z Lotosem

Wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki powiedział, że zgoda Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen jest ważnym krokiem na drodze do budowy silnego polskiego multienergetycznego koncernu. Podkreślił, że dzięki tej fuzji Orlen wejdzie do ekstraklasy firm paliwowych w Europie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA Orlen PKN Orlen lotos Ministerstwo Aktywów Państwowych energetyka

Maciej Małecki: rządy PiS przygotowały Polskę na zagrożenia, z którymi dziś się mierzymy

- Dziś widzimy, jak kilka lat rządów Prawa i Sprawiedliwości przygotowało Polskę na zagrożenia, z którymi się mierzymy. Postawiono na mocny rozwój gospodarki, wzmocnienie struktur państwa oraz rozbudowę armii - podkreślił na antenie Polskiego Radia 24 Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT wojna na Ukrainie pandemia gospodarka polska

Maciej Małecki o cenach paliw w kraju: Polska nie jest wyspą

Wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki przypomniał, że głównym czynnikiem wpływającym na ceny paliw obecnie jest rosyjska agresja na Ukrainę. –  Jesteśmy w UE, wśród państw, które mają połączone gospodarki. Cena paliw w Polsce jest wypadkową cen w Unii Europejskiej – podkreślił, zwracając uwagę, że przez ostatnie lata wiele z krajów Wspólnoty nie budowało swojej energetycznej niezależności od Rosji, a wręcz coraz silniej wiązało się z państwem rządzonym przez Władimira Putina. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Rosja wojna na Ukrainie ropa naftowa sankcje Unii Europejskiej Trójka Ukraina

Maciej Małecki: gdyby UE zrezygnowała z rosyjskich surowców, Putin nie miałby pieniędzy na mordowanie bezbronnych Ukraińców

W "Trójkowym komentarzu dnia" Bartłomiej Graczak rozmawiał z wiceministrem aktywów państwowych Maciejem Małeckim, a głównymi tematami były kwestia odejścia od rosyjskich surowców energetycznych oraz szósty pakiet sankcji skierowanych przeciwko Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Bartłomiej Graczak embargo Rosja Ukraina wojna na Ukrainie sankcje Unii Europejskiej Trójka

Spółki Skarbu Państwa wspierają uchodźców. Małecki: kapitał ma narodowość

- Tak w czasie pandemii, taki i dzisiaj, w czasie wojny na Ukrainie, widzimy, że spółki Skarby Państwa mają głowę do biznesu, ale mają też serce do pomocy, tam gdzie ta pomoc jest potrzebna - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Ministerstwo Aktywów Państwowych uchodźcy

Bezpieczeństwo energetyczne Polski. Komentarz M. Małeckiego

– Mamy sytuację wojenną i jest widoczne jak na dłoni, że polityka Komisji Europejskiej oraz największych krajów starej Unii była całkowicie błędna w zakresie bezpieczeństwa energetycznego. Europa jest w trudnej sytuacji energetycznej. Polska na tym tle jest, dzięki wysiłkom prezydenta Lecha Kaczyńskiego i PiS, na zdecydowanie lepszej pozycji, niż inne kraje UE – powiedział wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki, gość czwartkowego wydania audycji "Trójkowy komentarz dnia".
Zobacz więcej na temat:  Trójka wojna na Ukrainie Rosja POLSKA Marcin Przydacz Bartłomiej Graczak Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej polityka Polska w Unii Europejskiej węgiel ropa naftowa

NASZ WYWIAD Małecki: opozycja znów próbowała zbić kapitał polityczny na gazowym szantażu Putina

- W interesie Polski jest, żebyśmy mieli jak najwięcej kontraktów z różnymi dostawcami, którzy zapewnią nam bezpieczne i nieprzerwane dostawy gazu - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki. Polityk krytykuje treść poprawek zgłoszonych przez opozycję w Senacie do ustawy o ochronie odbiorców wrażliwych oraz wskazuje, że klucze do rozwiązania kryzysu gazowego leżą w Berlinie, Brukseli i Moskwie. 
Zobacz więcej na temat:  Senat gaz ziemny Rosja energetyka POLSKA