Szwedzi. Autorytet moralny też się myli

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 16:00
W "Spotkaniu autorskim" rozmawialiśmy z Katarzyną Tubylewicz o jej najnowszej książce "Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach i inne historie".
Audio
  • Szwedzi. Autorytet moralny też się myli (Spotkanie autorskie/Dwójka)
Grafika z okładką książki Katarzyny Tubylewicz Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach i inne historie (wyd. Wielka Litera)
Grafika z okładką książki Katarzyny Tubylewicz "Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach i inne historie" (wyd. Wielka Litera)Foto: materiały prasowe/Espen Sundve/flickr/CC BY 2.0

Katarzyna Tubylewicz jest pisarką, kulturoznawczynią i tłumaczką literatury szwedzkiej, a jej książka to zbiór wywiadów i reportaży, których bohaterami są znane i nieznane osoby z różnych względów ważne w życiu publicznym Szwecji.

***

Tytuł audycji: Spotkanie autorskie

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Gość: Katarzyna Tubylewicz

Data emisji: 27.05.2017

Godzina emisji: 12.30

mc/bch

Czytaj także

Wiesław Myśliwski: nigdy nie wiem, o czym piszę

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2017 14:16
– Kiedy zaczynam pisać, nie mam żadnego planu czy projektu, nie mam nawet wizji książki. Mam jakieś niejasne przeczucie, jakąś intuicję – mówił pisarz w dniu swoich 85. urodzin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Blaski i cienie tolerancji. O czym Szwecja nie mówi?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 19:00
- Czasem bałam się, że jeśli napiszę uczciwą książkę, niektóre tematy, które poruszam, mogą być wykorzystane przez przeciwników otwartości - mówiła Katarzyna Tubylewicz, autorka książki "Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach i inne historie".
rozwiń zwiń