REKLAMA

Najlepsze koncerty Misteriów Paschaliów

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 19:28
W Dwójkowym paśmie "Pora koncertowa" - przegląd najciekawszych muzycznych wydarzeń z historii krakowskiej imprezy.
Fragment plakatu Festiwalu Misteria Paschalia z 2015 roku
Fragment plakatu Festiwalu Misteria Paschalia z 2015 rokuFoto: materiały promocyjne

21 marca, w Europejskim Dniu Muzyki Dawnej obchodzonym tradycyjnie w dniu urodzin Jana Sebastiana Bacha, rozpoczyna się 13. Festiwal "Misteria Paschalia. Na wydarzeniu poświęconym głównie muzyce pasyjnej Dwójka obecna jest niemal od samego początku. W audycji "Pora Koncertowa" przypomnimy koncerty, które szczególnie zapadły nam w pamięć.

W poniedziałek (14.03) posłuchamy występu Philippe'a Jaroussky'ego i zespołu L'Arpeggiata w Wieliczce z programem pt. "Audi Coelum. Teatro d'Amore".

W wtorek (15.03) przeniesiemy się do krakowskiego Kościoła św. Piotra i Pawła, gdzie zabrzmiało "Stabat Mater" Boccheriniego w wykonaniu solistow i zespołu Europa Galante pod kierunkiem Fabia Biondiego.

W środę (16.03) odtworzymy występ zespołu Les Arts Florissants w krakowskiej Filharmonii z koncertem zatytułowanym "Hear my prayer".

W czwartek (17.03) znów odwiedzimy Wieliczkę, by posłuchać Wielkotygodniowej muzyki dawnego Neapolu w wykonaniu solistów oraz Capelli della Pieta de Turchini Antonia Florio.

W piątek (18.03) zaś przypomnimy nadzwyczajny koncert oratoryjny z Filharmonii im Szymanowskiego, gdzie z udziałem Muzyków z Luwru pod batutą Marca Minkowskiego zabrzmiały "Chandos Anthems" Jerzego Fryderyka Haendla.

***

Na audycję "Pora koncertowa" zapraszamy od poniedziałku do piątku (14-18.03) w godz. 13.30-16.00. Program poprowadzi Róża Światczyńska.

bch/mc

Czytaj także

Paul Angew: wiele utworów Purcella to psalmy pokutne

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 17:00
- Program z jego muzyką idealnie pasuje do atmosfery Wielkiego Tygodnia. Powstawała ona w bardzo trudnym momencie w dziejach Anglii - mówił Klaudii Baranowskiej szkocki tenor, który w Wielki Czwartek poprowadził zespół Les Arts Florissants na Festiwalu Misteria Paschalia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fasolis: 10 na 100 dawnych dzieł jest doskonałych

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 20:00
- Trzeba się zastanowić, dlaczego muzyka współczesna nie przynosi nam aż takich emocji jak muzyka dawna - mówił Diego Fasolis, który poprowadził zespół I Barocchisti na festiwalu Misteria Paschalia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Znamy program festiwalu Misteria Paschalia 2016!

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 07:00
Program 2 Polskiego Radia, współorganizator festiwalu Misteria Paschalia, zaprasza na 13. odsłonę tego jednego z najbardziej rozpoznawalnych festiwali muzyki dawnej w Europie.
rozwiń zwiń