X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzyka filmowa Krzesimira Dębskiego. Koncert dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 11:00
Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na retransmisję koncertu, który odbył się 27 maja w Studiu im. W. Lutosławskiego. Wystąpił w nim Chór Dziecięcy "Artos", Polska Orkiestra Radiowa pod kierownictwem Krzesimira Dębskiego oraz piosenkarka Anna Jurksztowicz.
Krzesimir Dębski
Krzesimir DębskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Chór Dziecięcy "Artos" założony został w 2011 r przez Danutę Chmurską i kontynuuje zapoczątkowaną kilkadziesiąt lat temu przez znakomitego patrona zespołu – Władysława Skoraczewskiego (solistę Opery Warszawskiej, harcmistrza i wspaniałego wychowawcę młodzieży) tradycję naturalnego obcowania dzieci z muzyką.

Zajęcia muzyczne odbywają się w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej, a dzieci z chóru "Artos" biorą udział w spektaklach operowych, wykonując zapisane w partyturze partie wokalne dziecięce.

Dzieci odnajdują radość śpiewania i występowania także podczas wielu koncertów. Chórzyści najmłodszej grupy mają od 5-9 lat, a grupa starsza to dzieci w wieku 10-15 lat. Obecnie w dziecięcej grupie "Artos" śpiewa ponad 120 dzieci. Chór pracuje z Pauliną Zajkowską – pedagogiem muzycznym i akompaniatorem i Danutą Chmurską - dyrektorem artystycznym i dyrygentem.

***

Program:
muzyka filmowa Krzesimira Dębskiego

Krzesimir Dębski Marsz Zdobywców z fimu Gwiezdny Pirat
Krzesimir Dębski Suita z filmu Young Magican
Krzesimir Dębski /JacekCygan Sery, sery sery (piosenka o szwajcarskich serach)
Krzesimir Dębski /JacekCygan Czerwony kapturek i już
Krzesimir Dębski Czekam na ojca z filmu Tajemnica Sagali
Krzesimir Dębski Wyścig furmanek z filmu Ranczo Wilkowyje
Krzesimir Dębski /JacekCygan Zakazany owoc
Krzesimir Dębski /JacekCygan Zielona Irlandia
Krzesimir Dębski /JacekCygan To my, karateczki
Carly Simon Jesteś do mnie podobny z filmu Kubuś i Hefalumpy

wyk.

Anna Jurksztowicz śpiew

Polska Orkiestra Radiowa

Chór Dziecięcy "Artos" im. Władysława Skoraczewskiego pod dyr. Danuty Chmurskiej

Krzesimir Dębski - dyrygent


Krzesimir Debski z POR. Fot. mat. prom. Krzesimir Dębski z POR. Fot. mat. prom.

Anna Jurksztowicz. Fot. mat. prom. Anna Jurksztowicz. Fot. mat. prom.

Działalność Dziecięcego Chóru „Artos” im. Władysława Skoraczewskiego przyniosła wiele dokonań artystycznych, m.in. nagranie płyty z kolędami i pastorałkami w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego (21 kolęd z akredytacją, Sinfonia VIVA i Goście), obsada partii dziecięcych w operach i przedstawieniach Teatru Wielkiego Opery Narodowej (Carmen, Turandot, Król Roger, Jacob Lenz, Dziadek do orzechów, Kurt Weil, Umarłe Miasto, Goplana); wykonanie przez chłopców z dziecięcej grupy ARTOS partii wokalnych w utworze Henriego Dutilleux „The Shadows Of Time“ (dyrygent Pierre Andre Valade, Narodowa Orkiestra Symfoniczna w Katowicach); udział grup dziecięcych w koncertach cyklu „Wielki dla Małych“ w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej oraz Piknikach Operowych Teatru Wielkiego-Opery Narodowej; udział chóru dziecięcego w wykonaniu „Symfonii tysiąca“ Gustawa Mahlera pod batutą Gabriela Chmury (Aula Politechniki Warszawskiej, marzec 2013); udział chóru dziecięcego w „Carmina Burana“  Carla Orffa na zakończenie Festiwalu w Łańcucie (maj 2013); koncert chóru dziecięcego w Katedrze Łacińskiej we Lwowie z programem „Z serca“ (wrzesień 2013); koncerty kolędowe na Zamku Królewskim i w Pałacu w Wilanowie oraz w Belwederze dla Pary Prezydenckiej (grudzień 2013); koncert “Z serca” w Pałacu Prezydenckim  (styczeń 2014); koncert z kompozycjami Jerzego Wasowskiego „Odmieniony świat“ na Politechnice Warszawskiej w ramach cyklu „Wielka muzyka w małej auli“; widowisko muzyczne "Świąteczna Dedykacja " w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w reżyserii Beaty Redo-Dobber (styczeń  2015 r); udział w premierze - prawykonaniu Requiem dla Ikony Katariny Głowickiej w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej (maj 2015 r.); premiera spektaklu „Bajko, gdzie jesteś?” P. Zajkowskiej; nagranie płyty z piosenkami ze spektaklu „Bajko, gdzie jesteś?” Universal Music Polska (2016); nagranie wideoklipu do piosenki „Nie dam się” ze spektaklu „Bajko, gdzie jesteś?” Universal Music Records, Magic Records; udział w widowisku muzycznym „Oratorium na Boże Narodzenie” Fryderyka Stankiewicza (Teatr Wielki Opera Narodowa 2016); udział w prapremierze światowej opery sakralnej „Mojżesz” Artura Rubinsteina pod dyrekcją Michaiła Jurowskiego z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus.

Chór Dziecięcy ARTOS to zespół, w którym dzieci stawiają pierwsze, muzyczne kroki. W ramach towarzystwa działają również chóry: kameralny, chłopięcy oraz mieszany, który wiosną 2016 wystąpił na prestiżowej scenie Carnegie Hall w Nowym Jorku.

***

Na "Porę koncertową" w piątek (1.06) w godz. 13.00-14.30 zaprasza Marek Zwyrzykowski.
Zobacz więcej na temat: chór Krzesimir Dębski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chór Polskiego Radia - już od 70 lat!

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 14:26
Koncerty, festiwale, nagrania, premiery i prawykonania, muzyka dawna i najnowsza, koncerty kameralne, wielkie sale koncertowe, spektakularne widowiska i to na dwóch kontynentach - Chór Polskiego Radia świętuje w tym roku jubileusz 70-lecia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak otworzyć głos? Spotkanie z Chórem VRC

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 12:11
Gośćmi "Bitej godziny" były chórmistrzyni Joanna Maluga oraz chórzystka Agnieszka Rasmus-Zgorzelska.
rozwiń zwiń