Polskie Radio
Section05

chór

Chór skupiający młodzież z sądeckich szkół. Reportaż "Miłośnicy dawnych melodii" [POSŁUCHAJ]

Są jednym z najbardziej uznanych chórów w Polsce, promujących muzykę dawną wśród młodych ludzi. Stowarzyszenie Młodzieżowego Chóru "Scherzo" I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu wygrywa najbardziej prestiżowe konkursy w kraju. Zapraszamy do wysłuchania reportażu Moniki Chrobak pt.  "Miłośnicy dawnych melodii".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Monika Chrobak pr poleca Nowy Sącz MUZYKA renesans

"Rozmowa Kulturalna". Nowy Rok w Japonii

Miliony ludzi świętują tę noc na hucznych balach, zabawach, pokazach fajerwerków, jednak w Japonii Nowy Rok przypomina bardziej naszą Wigilię niż Sylwestra. Noc sylwestrowa jest raczej spokojna i cicha. W Polskim Radiu 24 o życiu w Japonii opowiadali prof. Maria Pomianowska, instrumentalistka, muzyk, kompozytorka, wokalistka, pedagog i jej syn, Franciszek Pomianowski, student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maja Kluczyńska KULTURA Warszawa kolędy Boże Narodzenie Politechnika Warszawska

Chór szkolny. "Śpiewać każdy może" - reportaż Joanny Bogusławskiej [POSŁUCHAJ]

Chóry szkolne to miejsca, gdzie można realizować swoją pasję, rozwijać talent, doskonalić się, artystycznie wyrażać siebie. To doskonała szkoła wytrwałości, odpowiedzialności i umiejętności pracy w zespole. Sprzyja zawiązywaniu przyjaźni i pielęgnowaniu jej. Dostarcza radości ze wspólnego śpiewania.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Bogusławska reportaż reportaż w Jedynce śpiew pr poleca

Spotkania z potrzebującymi, w domach opieki, hospicjach. Ruszyła kolejna edycja akcji "PoKolędzie JP2"

Rozpoczęła się rejestracja do kolejnej edycji akcji PoKolędzie JP2, w ramach której chóry, schole parafialne i zespoły muzyczne będą śpiewać kolędy w domach pomocy społecznej, klubach seniora, aresztach śledczych, hospicjach, domach dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Paweł II kolędy wolontariat dom dziecka hospicjum szpital areszt Warszawa społeczeństwo pomoc

Chór Filharmonii Narodowej i jubileuszowy koncert z Orkiestrą Polskiego Radia

- To będzie takie nasze radiowe świętowanie, bowiem ta współpraca od wielu lat przynosi wspaniałe efekty. Już nie wspomnę o licznych koncertach, ale przede wszystkim nagraniach, zarejestrowanym materiale, który został z radiem dokonany; również płyty, które nagrywaliśmy z orkiestrą radiową - mówił w Dwójce szef Chóru Filharmonii Narodowej Bartosz Michałowski przed sobotnim koncertem (7.10) z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Chór Filharmonii Narodowej jubileusz koncert Dwójka Michał Dębski Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie MUZYKA studio Lutosławskiego Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego

Dyrektor Chóru Filharmonii Narodowej: będziemy prosić muzyką o pokój

- 1 września to tragiczna i bardzo symboliczna data dla wszystkich Polaków. Program naszego koncertu został jednak pomyślany w kontekście sytuacji, w której znajdujemy się aktualnie i którą przeżywamy od lutego 2022 roku. Dlatego wykonywać będziemy utwory kompozytorów ukraińskich, polskich, ale także litewskich, łotewskich i estońskich - mówił w Dwójce Bartosz Michałowski, szef Chóru Filharmonii Narodowej, przed koncertem "Dona nobis pacem".
Zobacz więcej na temat:  filharmonia narodowa Dwójka Dwójka Ukraina 1 września Jakub Kukla MUZYKA rocznica jubileusz

Jubileusz Chóru Akademickiego UW. "Świętujemy stulecie plus dwa"

- Niestety COVID-19 odcisnął piętno na naszej historii i całe obchody jubileuszu zdecydowaliśmy się przesunąć nieco w czasie. Chcieliśmy mieć pewność, że rzeczywiście będziemy w stanie zorganizować koncerty, na które będą mogli przyjść nasi słuchacze - mówił w "Wybieram Dwójkę" Krzysztof Piasecki, członek Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego - jednego z najstarszych takich zespołów w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Uniwersytet Warszawski Dwójka Jakub Kukla jubileusz koncert filharmonia narodowa dyrygent śpiew