X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojna w Aleppo. Opowieść z granicy śmierci

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 18:20
- Nie rozumiem, czemu ulegliśmy narracji, że wojna w Syrii już się skończyła. Gdy byłem ostatnio w Aleppo, musiałem czekać prawie 1,5 dnia, żeby stamtąd wyjechać. Powód to trwająca ofensywa na zachodnią część miasta - opowiadał w Dwójce ks. Marcin Schmidt.
Audio
  • Opowieść o sytuacji w Aleppo (Na dachu świata/Dwójka)
Zniszczone domy w Aleppo
Zniszczone domy w AleppoFoto: Shutterstock/OBJM

- Udało mi się stamtąd wyjechać dzięki pomocy rosyjskich żołnierzy, którzy konwojowali mnie do jednego z prawie trzydziestu checkpointów, jakie trzeba przekroczyć na prowadzącej z Aleppo drodze - dodał ks. Marcin Schmid, który opowiadał również o heroicznej odwadze, jaką wykazują się w Aleppo młodzi Syryjczycy pracujący jako wolontariusze w tamtejszym stowarzyszeniu jezuitów.

- To grupa superbohaterów, którzy codziennie przekraczają linię frontu oddzielającą wschodnie Aleppo od reszty miasta. To granica śmierci, z której nieraz musieli ściągać postrzelone przez snajperów ciała koleżanek i kolegów - opowiadał ks. Marcin Schmidt.

W nagraniu audycji posłuchamy opowieści Baszara Tumy, Syryjczyka z Aleppo, który pomagał jako wolontariusz cywilom we wschodnim Aleppo, a także posłuchamy dwóch reportaży Michała Żakowskiego z Aleppo.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Agata KasprolewiczMichał Żakowski

Goście: ks. Marcin Schmidt (sekretarz Caritas Polska), Baszar Tuma (syryjski wolontariusz i uchodźca)

Data emisji: 14.01.2018

Godzina emisji: 15.00

mz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Sytuacja w Aleppo jest nadal dramatyczna”

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 13:31
- Od kilku miesięcy są informacje, że wojna w Syrii się skończyła - to absolutne kłamstwo. Tam cały czas trwają regularne starcia. W Aleppo produkowano 70 proc. PKB Syrii. Teraz miasto, jak i państwo, są w ruinach. 80-90 proc. wschodniego Aleppo to ruiny. Mimo to nadal mieszkają tam tysiące rodzin. Wojna trwa tam od 6 lat, ludzie są już wycieńczeni konfliktem – mówił w Polskim Radiu o dramatycznej sytuacji mieszkańców Aleppo ks. Marcin Schmidt, sekretarz generalny Caritas Polska.
rozwiń zwiń