Polskie Radio
Section05
Aleppo

Aleppo niczym Bucza. Ks. prof. Cisło: część syryjskich dzieci nie zna innej rzeczywistości niż wojna

– Pamiętam znamienne słowa, że "gdyby nie pomoc m.in. z Polski, to setki, jeśli nie tysiące ludzi umarłoby w Syrii z głodu" – mówił w "Trójkowym komentarzu dnia" ks. prof. Waldemar Cisło, przewodniczący Polskiej Sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Kościół chrześcijaństwo Kościół katolicki wiara pomoc ŚWIAT Aleppo ks. Waldemar Cisło

"Cieszę się, że prawda w końcu zatriumfowała". Beata Kempa o przeprosinach po artykule o polskiej pomocy dla Aleppo

Dziennikarka "Gazety Sycowskiej" przeprosiła minister Beatę Kempę za nieprawdziwe treści w swoim artykule o pomocy humanitarnej dla Aleppo. W tekście z 7 sierpnia 2019 roku Beata Hadas zarzuciła minister Beacie Kempie, która w Radzie Ministrów odpowiadała za koordynowanie pomocy humanitarnej, że "dary - plecaki szkolne wraz z wyposażeniem zebrane na rzecz dzieci z Aleppo, niemal zgniły po ponad rocznym oczekiwaniu w magazynie". Dziennikarka opublikowała teraz na łamach gazety przeprosiny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Kempa Aleppo Syria

Raport Caritas: wstrząsające dane z Syrii

- Brutalny konflikt w Syrii pochłonął już pół miliona ludzkich istnień - donosi Caritas Polska. Największa Polska organizacja charytatywna działająca w kraju i poza jego granicami opublikowała raport o aktualnej sytuacji w Syrii. Dokument zaprezentowano w Warszawie. Z raportu wynika, że blisko 8 spośród 13 milionów Syryjczyków pozostaje bez podstawowej pomocy humanitarnej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Syria Aleppo Wojna w Syrii Caritas Polska

Beata Kempa: na pomoc wydaliśmy około 700 mln złotych

- Na działania stricte humanitarne dla Bliskiego Wschodu w ubiegłym roku przeznaczyliśmy około 45 milionów złotych. Z kolei na pomoc związaną z dużymi wpłatami funduszowymi (...) około 700 milionów złotych - powiedziała w rozmowie z reporterem portalu PolskieRadio.pl Beata Kempa. Minister, członek Rady Ministrów ds. Pomocy Humanitarnej, wzięła udział w inauguracji kampanii "Kielce dla Syrii".
Zobacz więcej na temat:  Beata Kempa Syria Aleppo dzieci Polityka zagraniczna Polski TYLKO U NAS POLSKA