X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ile jest w nas z Rzymian? Debatujemy o polskiej tożsamości

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2017 08:00
- Tradycja rzymska była dla polskiej kultury politycznej istotnym czynnikiem w tworzeniu się koncepcji Rzeczpospolitej. I nie chodzi tu o ujęcie imperialne, ale o koncepcję republikańską – mówił w Dwójce prof. Marek Cichocki.
Audio
  • Rozmowa z prof. Markiem Cichockim i Dariuszem Karłowiczem z "Teologii Politycznej" (Innymi słowy/Dwójka)
Szlachta w czasach Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Szlachta w czasach Rzeczypospolitej Obojga NarodówFoto: Wikimedia/domena publiczna

Jak tłumaczył w Dwójce współtwórca i współautor magazynu "Teologia Polityczna", skupiającego środowisko warszawskich konserwatystów, nie tylko koncepcja podziału Europy na Wschód i Zachód miała wpływ na kształtowanie się kultury politycznej naszego kraju. Jak twierdzi gość audycji "Innymi słowy", Polskę wyróżnia fakt, iż kultywuje ona wartości typowe dla Południa.

- Decydujący impuls w rozwijaniu przez Polaków ducha republiki miał przełom XV i XVI wieku, gdy konstytuowała się idea Rzeczpospolitej. Warto też zwrócić uwagę na typową dla ówczesnych czasów kulturę wiejską polskiego dworu. To również dorobek w dużym stopniu zaczerpnięty z kultury śródziemnomorskiej – dodał prof. Marek Cichocki, który wraz z drugim gościem audycji – Dariuszem Karłowiczem, poświęcił temu tematowi ostatni numer rocznika "Teologia Polityczna".

W nagraniu audycji posłuchamy również o polityce zagranicznej Polski, a także o tym, jaki wpływ na kształtowanie się polskiej tożsamości miał Wschód.

***

Tytuł audycji: Innymi słowy

Prowadzą: Barbara Schabowska i Dominik Zdort

Goście: prof. Marek Cichocki, Dariusz Karłowicz ("Teologia Polityczna")

Data emisji: 9.06.2017

Godzina emisji: 21.30

mz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zaglądamy do kwartalnika "Bez Dogmatu"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 15:02
W cyklu "Innymi słowy" spotkamy się ze środowiskiem skupionym wokół pisma "Bez Dogmatu". W najnowszym numerze kwartalnika znalazły się m.in. teksty o emigrantach oraz postprawdzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe "Pressje" mierzą się z naszym strachem

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 23:50
W audycji "Innymi słowy" Jan Maciejewski i Krzysztof Mazur opowiedzieli o najnowszej tece "Pressji", która jest poświęcona współczesnym lękom.
rozwiń zwiń