Polskie olśnienia Konkursu Chopinowskiego 2015

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 12:20
W audycji "Chopin osobisty" powrócimy do ostatniego Konkursu Chopinowskiego, tym razem za sprawą jego polskich uczestników.
Audio
  • Polskie olśnienia Konkursu Chopinowskiego 2015 (Chopin osobisty/Dwójka)
Krzysztof Książek  na Konkursie Chopinowskim w 2015 roku
Krzysztof Książek na Konkursie Chopinowskim w 2015 rokuFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Szymon Nehring i Krzysztof Książek, obaj „piękni dwudziestoletni”, obaj z Krakowa i bydgoskiej Akademii Muzycznej, gdzie studiują w klasie profesora Stefana Wojtasa. Jedyny Polak w finale październikowego Konkursu i jego starszy kolega, zdaniem wielu, niesłusznie z tego finału skreślony.

Szymon Nehring, laureat wyróżnienia i nagrody publiczności, niedawno wydał swą pierwszą solową płytę, Krzysztof Książek został nominowany do „Paszportu Polityki”. Obaj koncertują, obaj rozwijają swe talenty.

W wykonaniu Szymona Nehringa wysłuchaliśmy Fantazji f-moll i wyboru Etiud z op. 25. W interpretacji Krzysztofa Książka zabrzmiały chopinowskie mazurki, którymi zwrócił na siebie uwagę podczas warszawskiego Konkursu.

***

Tytuł audycji: Chopin osobisty

Prowadzi: Róża Światczyńska

Data emisji: 17.01.2015

Godzina emisji: 16.00

bch

Czytaj także

Kate Liu: nie przepadam za tym, jak gram...

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 09:00
- Wiem, że inni lubią mnie słuchać. Nigdy do końca nie zrozumiem, jak to możliwe - zastanawiała się laureatka III nagrody XVII Konkursu Chopinowskiego przed swoim radiowym występem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert e-moll. Seong-Jin Cho znów wygrywa!

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2015 19:00
W audycji "Kto słucha nie błądzi" słuchaliśmy dzieła Chopina w nagraniach finalistów tegorocznego Konkursu Chopinowskiego.
rozwiń zwiń