X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pamięci prof. Mieczysława Tomaszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 12:12
Specjalne wydanie audycji poświęciliśmy postaci zmarłego 14 stycznia wybitnego znawcy muzyki Chopina, który zmienił oblicze polskiej i światowej chopinologii. 
Audio
  • Pamięci prof. Mieczysława Tomaszewskiego (Chopin osobisty/Dwójka)
Mieczysław Tomaszewski
Mieczysław TomaszewskiFoto: PAP/Jakub Kamiński

Prof. Mieczysław Tomaszewski był autorem wielu cennych publikacji poświęconych kompozytorowi, w tym pomnikowej monografii "Chopin. Człowiek, dzieło, rezonans" ( Poznań, 1998), a także niezapomnianych audycji realizowanych dla Programu 2 Polskiego Radia ( "Słuchając Chopina", "Fryderyka Chopina dzieła wszystkie").

"Chopin w swojej "Metodzie gry fortepianowej" pisał, że muzyka jest wyrazem wzruszeń, uczuć i wrażeń. Tak ją traktował i my powinniśmy traktować ją tak samo. Dopiero wtedy będziemy mieć szansę zbliżenia się do jego utworów" - mówił profesor Mieczysław Tomaszewski w wywiadzie dla Programu 2, nagranym w Krakowie z okazji swych 80-tych urodzin. To także motto audycji, w której zabrzmiały utwory Chopina w ulubionych interpretacjach Profesora, a także jego refleksja o współpracy z radiową Dwójką i miłości nie tylko do muzyki klasycznej.

***

Tytuł audycji: Chopin osobisty 

Prowadzi: Róża Światczyńska

Data emisji: 20.01.2019

Godzina emisj: 16.00

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mieczysław Tomaszewski. Pan od Chopina i pieśni

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 23:00
– Dzięki Dwójce nieznajomi ludzie zatrzymywali mnie na ulicy, dziękując za audycję – tak swoją współpracę z Polskim Radiem wspominał wybitny chopinista Mieczysław Tomaszewski.
rozwiń zwiń