Repertuar Konkursu Chopinowskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 17:00
Po niemal dwóch tygodniach, spędzonych na eliminacjach do Konkursu Chopinowskiego, w audycji powróciliśmy do przeglądu konkursowego repertuaru w wykonaniach laureatów warszawskiego turnieju.
Występ Seong-Jin Cho - zwycięzcy XVII Konkursu Chopinowskiego
Występ Seong-Jin Cho - zwycięzcy XVII Konkursu ChopinowskiegoFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Posłuchaj
116:55 2021_08_01 15_00_09_PR2_Chopin_osobisty.mp3 Repertuar Konkursu Chopinowskiego (Chopin osobisty/Dwójka)

Tym razem skupiliśmy się na formach narracyjnych i gatunkach epickich. Zabrzmiały cztery ballady Chopina, Fantazja f-moll op. 49 oraz Barkarola Fis-dur op. 60 w różnych, często skrajnie odmiennych interpretacjach.

Wśród wykonawców zwycięzcy i laureaci głównych nagród poprzednich odsłon Konkursu Chopinowskiego: Krystian Zimerman, Martha Argerich, Piotr Paleczny, Seong-Jin Cho, Charles-Richard Hamelin oraz Kate Liu.

***

Tytuł audycji: Chopin osobisty

Prowadziła: Róża Światczyńska

Data emisji: 1.08.2021

Godzina emisji: 15.00


Czytaj także

Eliminacje do Konkursu Chopinowskiego: łączy nas kult geniuszu Chopina

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 18:00
- Konkurs Chopinowski służy temu, żeby dzielić się ze światem tym, co mamy najwspanialszego, czyli Chopinem. Pomagają nam w tym wspaniali, młodzi pianiści - mówił w Programie 2 Polskiego Radia Aleksander Laskowski, rzecznik Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Eliminacje do Konkursu Chopinowskiego. "Kilkoro pianistów, nie wiedzieć czemu, zostało pominiętych przez jury"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 17:28
- To jest problem wszystkich konkursów. Zawsze znajdą się pianiści, którzy bardzo się nam podobają, a którzy z jakiś niewytłumaczalnych powodów nie znajdują się w gronie zakwalifikowanych. Tym razem też było kilka takich przypadków - tak Róża Światczyńska podsumowywała w swojej audycji zakończone w piątek (23.07) eliminacje do XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.
rozwiń zwiń