X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wisława Szymborska "Pisanie życiorysu"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 12:51
Słuchowisko poetyckie złożone z wierszy Poetki, którą pożegnaliśmy dziś w Krakowie.
Audio

Teksty, które zostały przywołane w słuchowisku "Pisanie życiorysu", pochodzą z tomu "Wielka liczba". Audycję zrealizowano w 1996 roku, a wyemitowano 10 grudnia, w dniu wręczania Wisławie Szymborskiej Literackiej Nagrody Nobla.

W słuchowisku zabrzmią również wiersze Noblistki przetłumaczone na różne języki: po niemiecku w tłumaczeniu Karla Dedeciusa, po francusku w przekładzie Jerzego Lisowskiego, po angielsku tłumaczone przez Adama Czerniawskiego, hiszpańsku w przekładach Abla Murcii Soriano i Gerardo Beltrana, rosyjsku w tłumaczeniach Światosława Swiackiego i Andrieja Bazilewskiego, a także po włosku w przekładzie Paolo Gesumunno. Zamysłem autorek tej audycji było pokazanie, że twórczość Wisławy Szymborskiej w momencie przyznawania Nobla już dawno przekroczyła granice Polski.

Wśród wykonawców usłyszymy między innymi: Krzysztofa Kolbergera, Agnieszkę Pilaszewską, Agnieszkę Kotlarską, Krzysztofa Gosztyłę, Hannę Stankównę, Marka Obertyna i Ewę Ziętek.

Adaptacja Teresy Kalińskiej i Ewy Stockiej-Kalinowskiej, reżyseria Janusza Kukuły, obsada: Marek Obertyn, Ewa Ziętek, Tadeusz Borowski, Agnieszka Kotlarska, Krzysztof Kolberger, Krzysztof Gosztyła, Agnieszka Pilaszewska, Anna Chitro.

9 lutego (czwartek), godz. 21:30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wisława Szymborska (1923-2012)

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 18:54
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 12:00 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie - będą mieć charakter otwarty i świecki, poprowadzi ją aktor Andrzej Seweryn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na chwilę tu jestem i tylko na chwilę

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 09:09
Może poezja jest po to, by choć raz spojrzeć na coś, co codzienne i oczywiste, jako na rzecz wyjątkową, która przecież mogłaby się nie wydarzyć. Może poezja uczy uważnego życia.
rozwiń zwiń