X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zjawisko spod wschodnich granic

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 13:45
Na samym krańcu Polski, na jej północno-wschodnich rubieżach, znajdziemy miejsce szczególne. Tu przekracza się granice, tu buduje się mosty.
Audio
  • Z Dorotą i Łukaszem Galuskami rozmawia Joanna Szwedowska
Zaduszki
Zaduszki Foto: dzięki uprzejmości Ośrodka "Pogranicze – Sztuk, Kultur, Narodów" w Sejnach

Azja, Bałkany, Białostocczyzna, Białoruś, cyganika, Czesław Miłosz, edukacja międzykulturowa, grupy etniczne i narodowe, judaizm, Litwa, Białoruś, Inny – to tylko niektóre z "tematów pogranicza" poruszanych w Ośrodku "Pogranicze – sztuk, kultur, narodów" w Sejnach. Ta wyjątkowa instytucja kultury, powstała z inicjatywy Krzysztofa Czyżewskiego, swoją działalność rozpoczęła w 1991 roku.
– Przywykliśmy, że w instytucjach kultury się bywa, natomiast tutaj, przyjeżdżając do Sejn, mogliśmy  doświadczyć czegoś innego – mówiła w Dwójkowej "Zakładce literackiej" Dorota Galuska, autorka (wraz z swoim mężem Łukaszem) nowo wydanej książki "Pogranicze. O odradzaniu się kultury". – Pisanie tej książki zrodziło się z uważności na to, co dzieje się dziś w kulturze, a może i z sprzeciwu wobec tego, co proponują dziś instytucje kultury. One przede wszystkim organizują i upowszechniają kulturę, a nie praktykują pewnych idei, co jest charakterystyczne dla Pogranicza – podkreślała Dorota Galuska.
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o tej pierwszej monografii Pogranicza. Z autorami książki rozmawiała Joanna Szwedowska.  

Fot.
Fot. dzięki uprzejmości Ośrodka "Pogranicze"
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krasnogruda, czyli miejsce spowiedzi Miłosza

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2011 11:00
- Jako młody chłopak Miłosz obiecywał sobie, że pozostanie wierny obrazowi świata, który zapisał się w nim jako dziecku. Po latach powracał do Krasnogrudy, by rozliczyć się ze składanych obietnic - wyjaśnia Krzysztof Czyżewski, szef Ośrodka Pogranicze.
rozwiń zwiń