BBC Proms. "Wychodzimy z Royal Albert Hall"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2016 11:00
- W tym roku po raz pierwszy zaglądamy do różnych miejsc rozsypanych po całym Londynie - mówiła w Dwójce Emma Bloxham, koordynatorka festiwalu.
Audio
  • Emma Bloxham o organizacji festiwalu BBC Proms (Muzyka klasyczna/Dwójka)
Royal Albert Hall, sala koncertowa, w której odbywa się festiwal BBC Proms
Royal Albert Hall, sala koncertowa, w której odbywa się festiwal BBC PromsFoto: Gic/pixabay/CC0 Public Domain

Emma Bloxham opowiadała o zmianach, które wprowadził w formule festiwalu nowy dyrektor artystyczny David Pickard. Jednym z jego pomysłów jest przeniesienie części koncertów do miejsc, które na co dzień nie są kojarzone z muzyka klasyczną, np. na parking w południowym Londynie. - Są koncerty, które wśród osób nieosłuchanych z eksperymentem obronią się tylko w zaskakujących, oryginalnych miejscach, pasujących atmosferą do wykonywanej muzyki - wyjaśniała organizatorka.

Innym z motywów wyjścia poza sale nobliwej Royal Albert Hall jest próba zdobycia nowych słuchaczy i poszerzenie horyzontów stałej publiczności festiwalu BBC Proms. Emma Bloxham zdradzała kulisy organizacji tej imprezy i mówiła o znaczeniu ostatniej festiwalowej nocy w świadomości Brytyjczyków.

***

Rozmawiała: Hanna Szczęśniak

Gość: Emma Bloxham (koordynatorka festiwalu BBC Proms)

Data emisji: 15.07.2016

Godzina emisji: 20.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Letni Festiwal Muzyczny".

bch/jp

Czytaj także

Koniec projektu Marthy Argerich w Lugano?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 13:00
- Fundatorzy uznali, że chcą zaangażować się w inne działania - mówił w Dwójce Etienne Reymond, dyrektor Festiwalu w Lugano.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co przykuwa Richarda-Hamelina do telewizora?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 10:00
- Moim ulubiony serial to "Prawo ulicy", który opowiada o wojnie narkotykowej w Baltimore - kanadyjski pianista mówił w Dwójce o swoich kulturalnych fascynacjach.
rozwiń zwiń