X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Alena Baeva kameralnie w Dusznikach. Transmisja

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 18:40
Rosyjska skrzypaczka połączy siły z ukraińskim pianistą Vadymem Kholodenką na 72. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju.
Audio
  • Colli, Gavrylyuk i Baeva w Dusznikach. Relacja Róży Światczyńskiej (Poranek Dwójki)
Alena Baeva
Alena BaevaFoto: materiały prasowe 72. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskego w Dusznikach-Zdroju
72.-festiwal-plakat-560x800.jpg
Festiwal Chopinowski w Dusznikach na antenie Dwójki

Urodzona w Kirgizji Alena Baeva ukończyła Konserwatorium Moskiewskie, ale najsilniej na jej muzyczny rozwój wpłynęli Mścisław Rostropowicz, który zaprosił ją na studia do Francji, oraz Seiji Ozawa, w którego Akademii w Szwajcarii doskonaliła swoje umiejętności.

Mając 12 lat, wygrała Międzynarodowy Konkurs w Kloster-Schöntal (Niemcy). Trzy lata później jej talent docenili jurorzy II Konkursu im. T. Wrońskiego w Warszawie, przyznając jej I nagrodę. Największym konkursowym osiągnięciem Baevej był Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. H. Wieniawskiego w Poznaniu (2001). Zdobyła także Grand Prix na II Międzynarodowym Konkursie im. N. Paganiniego w Moskwie oraz I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie w Sendai w Japonii.

Vadym Kholodenko należy do najwybitniejszych pianistów swojego pokolenia. Jego wykonanie utworów Czajkowskiego z Orkiestrą Filadelfijską krytyk "Philadelphia Enquirer"ocenił jako "przejmujące" oraz "błyskotliwe". Jest laureatem Złotego Medalu na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Van Cliburna w 2013 r., rozwija także międzynarodową karierę, zbierając entuzjastyczne recenzje w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. Wcześniejsze sukcesy artysty to I Nagroda na Konkursie Pianistycznym im. Schuberta w Dortmundzie (2011), I Nagroda na Konkursie Pianistycznym w Sendai w Japonii (2010) oraz Grand Prix w Konkursie im. Marii Callas w Atenach.

Program:

Igor Strawiński Divertimento na skrzypce i fortepian

Franciszek Schubert Fantazja C-dur na skrzypce i fortepian D. 934

Ludwig van Beethoven Sonata skrzypcowa G-dur op. 96

wyk. Alena Baeva - skrzypce i Vadym Kholodenko - fortepian

W przerwie koncertu z Aleną Baevą i Vadymem Kholodenką oraz gośćmi i obserwatorami festiwalu porozmawia Klaudia Baranowska.

***

Na "Letni festiwal muzyczny" w czwartek (10.08) w godz. 19.30-23.00 zaprasza Róża Światczyńska. Transmisja trwać będzie w godz. 20.00-22.30.

mat. pras. 72. MFCh w Dusznikach-Zdroju/mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Matisse i João Pires. Mistrzowie Pavla Kolesnikova

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 18:38
- Nie zamykam się w świecie muzyki. Inspiruje mnie też sztuka, fotografia i literatura - mówił w Dwójce młody rosyjski pianista, który wystąpił na festiwalu w Dusznikach-Zdroju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jestem gotów zapłacić cenę za nieśmiertelność"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 18:00
- Arturo Benedetti to moje światło w ciemnościach. Jego pianistyka jest dla mnie jak kompas, a dążenie do dorównania mu jest moją misją - mówił w Dwójce Federico Colli. Włoski pianista wystąpił na festiwalu w Dusznikach.
rozwiń zwiń