X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wnuk-Nazarowa: kolejnym konkursem uświetnimy urodziny Szymanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 20:48
- Konkurs będzie się odbywał co pięć lat począwszy od najbliższej odsłony, która nastąpi za cztery lata. Szymanowski urodził się w 1882 roku i tak chcemy uświetnić 130. rocznicę jego urodzin – mówiła w Dwójce dyrektor I Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego.
Audio
  • Rozmowa z Joanną Wnuk-Nazarową (Letni Festiwal Muzyczny/Dwójka)
Joanna Wnuk-Nazarowa
Joanna Wnuk-NazarowaFoto: PAP/Dominik Gajda

gala_koncert_1200.jpg
Gala wręczenia nagród w Konkursie Muzycznym im. Karola Szymanowskiego

Na zakończenie dwutygodniowych zmagań młodych muzyków, w siedzibie NOSPR w Katowicach odbył uroczysty koncert laureatów konkursu. W jego przerwie spotkaliśmy się z Joanną Wnuk-Nazarową.

- Organizację konkursu powierzono NOSPR i Akademii Muzycznej. To było dla nas bardzo ważne, bo obie instytucje mają ku temu doskonałe warunki i są wiarygodne. Katowice dowiodły, że zasługują na tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO - powiedziała dyrektor konkursu.

I Międzynarodowy Konkurs im. Karola Szymanowskiego objął pięć kategorii: fortepian, skrzypce, śpiewkwartet smyczkowy i kompozycję. Finał wydarzenia, w trakcie którego solistom towarzyszyła orkiestra NOSPR i uroczysta gala odbył się w sali koncertowej NOSPR.

- Skrzypce, kwartet i fortepian. W tych kategoriach Konkursu Szymanowskiego dominowali polscy artyści prezentując wysoki poziom umiejętności. Tuż przed konkursem nasza orkiestra odbyła długie tourne, przez co muzycy mieli o tydzień mniej na przygotowania do materiału konkursowego przewidzianego w trzecim etapie. To był zbieg okoliczności i w przyszłości trzeba będzie tak wszystko ułożyć, by orkiestra miała dużo więcej czasu na przygotowania - zauważyła Joanna Wnuk-Nazarowa.

Czy Konkurs Czajkowskiego w Moskwie był dla niej, jako szefowej katowickiego konkursu, punktem odniesienia? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

W przerwie transmisji dziennikarze Dwójki, którzy na miejscu śledzili przebieg rywalizacji, rozmawiali także z laureatami: Eliot Quartett New Music QuartetTymoteuszem BiesemMateuszem KrzyżowskimSławomirą WilgąRoksaną KwaśnikowskąMają HorvatAgnieszka Jadwigą GrochaląSylwią Olszyńską i Ewą Tracz.

***

Rozmawiał: Jacek Hawryluk

Gość: Joanna Wnuk-Nazarowa (dyrektor  Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego)

Data emisji: 23.09.2018

Godzina emisji: 19.20

Rozmowa została wyemitowana w audycji Letni Festiwal Muzyczny.

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pianista Tymoteusz Bies laureatem Konkursu Szymanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 23:02
Poznaliśmy kolejnego laureata I Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego. W kategorii fortepian zwyciężył Tymoteusz Bies.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Tracz laureatką Konkursu Szymanowskiego w kategorii śpiew

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 18:00
Znamy kolejną laureatkę I Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego. W rywalizacji śpiewaków zwyciężyła Ewa Tracz.
rozwiń zwiń