X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Klauza: dla nas każdy koncert jest najważniejszy

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 09:39
Wykonanie opery Szymanowskiego, występ z Yasmin Levy, koncerty dla dzieci czy dla miłośników muzyki filmowej - między innymi o tych wydarzeniach zakończonego sezonu artystycznego 2018/2019 Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie mówił dyrygent Michał Klauza.
Audio
  • Z Michałem Klauzą i Krzysztofem Kurem rozmawia Beata Stylińska (Letni festiwal muzyczny/Dwójka)
Michał Klauza dyryguje Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie
Michał Klauza dyryguje Orkiestrą Polskiego Radia w WarszawieFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Zaczęliśmy od wysokiego C, bo koncertowym wykonaniem opery "Hagith" Karola Szymanowskiego. Jestem pod ogromnym wrażeniem, jak orkiestra, Chór Filharmonii Narodowej i soliści wspaniale się sobie z tym zdaniem zmierzyli - oceniał Michał Klauza, przypominając, że ukazała się płyta z zapisem tego koncertu.

Gość Dwójki przywoływał również koncerty z cyklu "To, co najpiękniejsze…" ("spotkanie z Yasmin Levy było niezapomnianie"), cykl dla dzieci "Piegowate koncerty" czy koncerty muzyki filmowej. - Dla nas każdy koncert jest najważniejszy, każdy ma fantastyczną nutę emocji - podkreślał.

Roku Moniuszki nie mogło oczywiście zabraknąć wspomnienia twórczości tego znakomitego kompozytora. - Przez najbliższe miesiące będziecie Państwo mieli okazję usłyszeć każdy nasz koncert z utworem Stanisława Moniuszki, tak jak to było od stycznia - opowiadał Michał Klauza. Jak przypominał, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie nagrywa najwięcej polskiej muzyki ze wszystkich orkiestr radiowych w Polsce.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Michałem Klauzą (w której również o programie koncertu wieńczącego sezon artystyczny 2018/2019) oraz z Krzysztofem Kurem. Dyrektor Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie mówił m.in. o powrocie do dawnej nazwy orkiestry.

***

Przygotowała: Beata Stylińska

Goście: Michał Klauza (dyrygent, dyrektor artystyczny Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie), Krzysztof Kur (dyrektor Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie)

Data emisji: 23.06.2019

Godzina emisji: 18.45

Materiał został wyemitowany w audycji "Letni festiwal muzyczny"

jp/pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Maksymiuk: udało nam się wzruszyć doktora

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 14:56
- Jako człowiek fantazyjny i lubiący stale coś dziwnego robić, wymyśliłem, że imieniny dr Niesiobędzkiego uczczę specjalnym utworem - opowiadał w Dwójce wybitny dyrygent.
rozwiń zwiń