X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Socjolog: ezoteryka wrosła w pejzaż polskich miast

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2019 12:40
- Taki spacer po Krakowie na przykład pokazuje, że obok komendy policji mamy gabinet jasnowidza. Jakoś kooperują, ludzie się w ogóle nie dziwią. Staje się to zjawiskiem, które powoli zaczyna zyskiwać formę normalności - mówiła w Dwójce dr Iwona Butmanowicz-Dębicka.
Audio
  • Ezoteryka w polskim wydaniu (Rachunek myśli/Dwójka)
Wróżka
WróżkaFoto: Pixabay/junko

44 procent Polaków czyta horoskopy, a 3 miliony korzysta z usług wróżek. Rocznie na usługi ezoteryczne wydaje się w naszym kraju 2 mld zł . W internecie można znaleźć oferty rytuału magicznego, dzięki któremu rzucimy palenie lub sporządzenia magicznego kalendarza, który wskaże nasze "dobre dni". Możemy też wypędzić złe duchy, wyleczyć bezpłodność, a nawet rzucić na kogoś klątwę.

- Pozornie wygląda to na pewien infantylizm, natomiast przy takim tempie życia, w jakim wszyscy dzisiaj uczestniczymy, ludzie łakną pewnej wiedzy na skróty - tłumaczyła dr Iwona Butmanowicz-Dębicka.

Co zachęca Polaków do korzystania z usług ezoterycznych? Czy są grupy społeczne szczególnie nimi zainteresowane? M.in. o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Rachunek myśli 

Prowadził: Michał Nowak

Goście: dr Iwona Butmanowicz-Dębicka (socjolog, Politechnika Krakowska), Tomasz Kwaśniewski (reporter, autor książki "W co wierzą Polacy?")

Data emisji: 23.03.2019

Godzina emisji: 23.00

pg/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Owładnięty przez mowę - wokół dzieł Jacques'a Lacana

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 16:53
Uważał się za kontynuatora dzieła Freuda, ale zrewolucjonizował psychoanalizę. O francuskim psychoanalityku rozmawialiśmy w "Rachunku myśli".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Filozofia religii. Kontrowersje". Szukanie prawdy w dialogu

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 14:44
- Największą naszą obawą było to, by nie powstała kolejna książka będąca serią wypowiedzi, monologów, perorowania i wykładania własnych stanowisk. Najbardziej niepokojący w filozofii religii jest bowiem brak dialogu, a badanie i rozwiązywanie problemu jest możliwe tylko dzięki niemu. Sądzę, że w tej publikacji udało się uniknąć tego błędu – mówił w Dwójce prof. Jackek Hołówka.
rozwiń zwiń