X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Filozofia religii. Kontrowersje". Szukanie prawdy w dialogu

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 14:44
- Największą naszą obawą było to, by nie powstała kolejna książka będąca serią wypowiedzi, monologów, perorowania i wykładania własnych stanowisk. Najbardziej niepokojący w filozofii religii jest bowiem brak dialogu, a badanie i rozwiązywanie problemu jest możliwe tylko dzięki niemu. Sądzę, że w tej publikacji udało się uniknąć tego błędu – mówił w Dwójce prof. Jackek Hołówka.
Audio
  • Rozmowa o książce "Filozofia religii. Kontrowersje" (Rachunek myśli/Dwójka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat. promocyjne

W audycji rozmawialiśmy o kluczowych zagadnieniach filozofii, wokół których wybitni polscy myśliciele toczą polemiki zawarte w książce "Filozofia religii. Kontrowersje".

- Książka składa się z trzynastu części i do zabrania głosu w każdej z nich namówiliśmy dwóch autorów, którzy zajmują przeciwne stanowiska. Każdy z nich miał napisać esej nie wiedząc jeszcze, że następnie będzie komentował tekst swojego oponenta. O te komentarze poprosiliśmy dopiero wtedy, gdy już zebraliśmy wszystkie wyjściowe teksty. Chodziło nam o to, by nadać książce życia, byśmy mieli do czynienia z autentyczną debatą filozoficzną. Nie wszyscy autorzy przyjęli to z entuzjazmem, ale w końcu dali się przekonać. I okazało się, że komentarze są często bardziej wyraziste niż teksty, mają charakter światopoglądowego starcia - przekonywał dr Bogdan Dziobkowski.

Czy można dowieść istnienia Boga? Czym charakteryzuje się postawa religijna? Skąd bierze się zło? Czy istnieją cuda? W jaki sposób stosunek do religii wpływa na naszą postawę etyczną? Czy da się pogodzić religię z nauką? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której rozmawialiśmy o poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania.

***

Tytuł audycji: Rachunek myśli 

Prowadzi:  Michał Nowak

Goście: prof. Jackek Hołówka i dr Bogdan Dziobkowski (redaktorzy tomu "Filozofia religii. Kontrowersje") oraz prof. Jacek Wojtysiak (autor jednego z esejów zamieszczonych w tej publikacji)

Data emisji: 16.03.2019

Godzina emisji: 23.00

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O. Tomasz Dostatni o lekturach, kapłanach i duchowości

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 12:00
W audycji "Zapiski ze współczesności" słuchaliśmy opowieści ojca Tomasza Dostatniego - dominikanina, publicysty i duszpasterza inteligencji.
rozwiń zwiń