X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piątek: Starzyński był pracoholikiem i fanatykiem statystki

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2017 18:30
- Wszystko, co związane jest z rozwojem przedwojennej Warszawy, przykleja się do Starzyńskiego. W tej książce chciałem pooddzielać prawdę od mitu – mówił w Dwójce autor nagradzanej publikacji "Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego".
Audio
  • Grzegorz Piątek o historii Stefana Starzyńskiego (Rozmowy Jerzego Kisielewskiego/Dwójka)
Grzegorz Piątek
Grzegorz PiątekFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Piątek Starzyński 1200.jpg
Nim Stefan Starzyński został bohaterem

Grzegorz Piątek opowiadał, że starał się pisać książkę o legendarnym prezydencie Warszawy, tak, jakby nie wiedział, co się wydarzy dalej. – Nie chciałem, by ostatnie bohaterskie miesiące jego życia przesłoniły mi wcześniejsze etapy jego biografii.

Gość audycji zwracał uwagę, że Starzyński już za życia dbał o autopromocję i starał się być zapamiętany jako opiekun architektów i urbanistów. Jednocześnie wkładał dużo realnego wysiłku w wydobycie Warszawy z kryzysu. – Starzyński był pracoholikiem. Do tego fanatykiem planowania i statystyk. Wiedział, że nie będzie miał dość pieniędzy, żeby podnieść Warszawę z ruin, dlatego starał się zwiększyć wydajność.

Grzegorz Piątek opowiadał w audycji o problemach przedwojennej Warszawy, ale też wskazywał na przypadki, które umożliwiły Stefanowi Starzyńskiemu zapisanie się na kartach historii. Jednym z nich był zamach na ministra spraw wewnętrznych Bronisława Pierackiego w roku 1934.

***

Tytuł audycji: Rozmowy Jerzego Kisielewskiego

Prowadzenie: Jerzy Kisielewski

Gość audycji: Grzegorz Piątek

Data emisji: 18.02.2017

Godzina emisji: 16.00 

bch

Komentarze1
aby dodać komentarz
Jerzy_J.2017-05-01 08:29 Zgłoś
Fanatykiem statystki? Której statystki?

Czytaj także

Nim Stefan Starzyński został bohaterem

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 19:00
- Zastanawiało mnie zawsze, skąd się wziął, czy był samodzielnym politykiem. Chciałem zebrać jak najwięcej relacji z czasów, kiedy jeszcze nie był prezydentem - opowiadał Grzegorz Piątek, autor książki "Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego".
rozwiń zwiń